دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ,10 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۸
رئیس سازمان بازرسی کل کشور:
برخورد با فساد از ماموریت های سازمان بازرسی کشور است
 
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: برخورد با فساد از ماموریت‌های سازمان بازرسی بوده و تاکنون با اقدامات انجام شده جلوی سرعت فساد را گرفته ایم و در حال مهار شدن است.
به گزارش عصرهامون، ناصر سراج در مراسم تودیع و معارفه بازرس کل استان سیستان و بلوچستان که در سالن شهید بهشتی دادگستری برگزار شد، افزود: در زمینه خصوصی سازی در کشور اقداماتی انجام شد اما به دلیل اینکه خوب عمل نشد خصوصی سازی جواب مثبتی نداد، اگر آن طور که قانون گفته خصوصی سازی انجام می شد امروز جوان بیکار در کشور نداشتیم.
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اینکه امروز اگر نتوانیم بیکاری را برطرف کنیم باید منتظر بحران های جدی در جامعه باشیم، افزود: فساد است که کشور را با مشکل روبه رو می کند که باید به صورت جدی با این معضل و مشکل برخورد شود تا سلامت پایدار در جامعه نهادینه شود.
وی اظهار کرد: در زمینه مقابله با رانت خواری در کشور قانون نداریم و مجلس باید قانونی در رابطه با مقابله با رانت خوارها وضع کند.
رئیس سازمان بازرسی کل با بیان این مطلب که طرح دولت الکترونیک درکشور در حال اجرایی شدن است، ابراز امیدواری کرد: با الکترونیکی شدن، همه چیز شفاف شود.
فساد در دستگاه‌های دولتی بزرگترین تهدید برای جامعه است
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: فساد در دستگاه‌های دولتی بزرگترین تهدید برای جامعه است.
حجت الاسلام ابراهیم حمیدی با بیان اینکه رسالت همه حفظ و حراست از نظام و انقلاب است، گفت: امروز فساد در جامعه و دستگاه های اجرایی و دولتی و قضایی بزرگترین تهدید برای نظام ما که نظام ارزشی داریم، است بنابراین همه باید تلاش کنند در مقابل این فسادها مقابله لازم صورت بگیرد.
وی ادامه داد: در قانون برای مبارزه و مقابله با فسادها ساختارهایی وجود دارد که مهم‌ترین آن وجود سازمان کل بازرسی است.
وی بیان کرد: سازمان بازرسی به عنوان یک بازو و نهاد نظارتی در جامعه اسلامی وظایف بسیار مهمی بر عهده دارد که امیدواریم با هماهنگی هایی که بین سازمان ها وجود دارد نظارت ها تقویت شود.
شایان ذکر است در پایان این مراسم از زحمات علیرضا ستوده قدردانی و مسعود صفری به عنوان بازرس کل استان سیستان و بلوچستان معرفی شد.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۸۱۵


ارسال