پنجشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ ,20 September 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۸
هم‌زمان با روز جهانی کودک مطرح شد
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خانه پیشرفت کودکان است/باید الگوهای مناسب به کودکان ارائه شود+تصاویر
 
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خانه پیشرفت کودکان است و در این نهاد تلاش می شود تا بهترین آموزشها به کودکان ارائه شود.
به گزارش عصرهامون، دکتر معصومه هادی در همایش همایش کودکان حسینی که به مناسبت روز جهانی کودک و با حضور مسئولان و جمعی از کودکان و نوجوانان در مجتمع کانون پرورش فکری سیستان و بلوچستان برگزار شد، افزود:  شادی و  مهربانی و سلامت بخشی از حقوق کودکان است که تعدادی از آنان به دلیل خودخواهی بزرگترها از این حقوق محرومند.
وی اظهار کرد: امروز که ما در امنیت کامل به سر می بریم کودکان زیادی در دنیا هستند که از نعمت های گوناگون خداوند محروم هستند.
وی در ادامه با اشاره به خود خواهی تعدادی از "آدم بزرگ‌ها" خطاب به کودکان و نوجوانان حاضر در جلسه گفت: همه‌ی ما می‌دانیم شادی، مهربانی، خواندن، نوشتن، سلامت و بازی بخشی از حقوق کودکان است اما برخی بزرگترها به دلیل خود خواهی‌ هایی که دارند باعث ویرانی و گرسنگی در برخی کشورها شده‌اند و کودکان را از این حقوق اساسی خود محروم کرده‌اند.
این مقام مسئول بیان کرد: همه‌ کودکان از لحظه‌ای که به دنیا می‌آیند الگوی رشد مشخصی دارند و در عین حال، نمادهای متفاوتی از فرهنگ‌ها و خانواده‌های گوناگون هستند که الگوهای رفتاری جامعه را می‌آموزند، هرگاه این الگوها صادقانه ارایه شود نتیجه‌ آن وجود و حضور کودکانی صادق و امانتدار می شود.
هادی تاکید کرد: ارایه‌ الگوهای مناسب به کودکان، که نیمی از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند، دارای اهمیت ویژه‌ای است پس با توجه به سخن امام علی(ع) که آموزش را در کودکی چون نقش بر سنگ می‌دانند، باید بستر مناسبی برای این آموزش‌ها فراهم شود.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در ادامه سخنان خود نقش مربیان و مسئولان را به دلیل ارتباط با کودکان بسیار حساس دانست و خاطرنشان کرد: وظیفه‌ سنگینی برای ارایه‌ آموزش‌های هوشمندانه و علمی برعهده‌ همه‌ ما در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می باشد.
هادی کانون را محل مهربانی و پرورش فکرهای خلاق برای بچه‌ها معرفی کرد و خطاب به آنان گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خانه‌ پیشرفت شما و دوستان شما است و ما با مربیان توانمند و صادق میزبان شما برای ارایه‌ بهترین آموزش‌ها هستیم.
شایان ذکر است در ادامه این مراسم نمایشی با عنوان "این حسین کیست؟" توسط تعدادی از اعضای پسر اجرا شد و برنامه با پخش نماهنگی از فعالیت‌های کانون ادامه یافت.
اجرای سرود و نمایش "حضرت زینب(س)" توسط اعضای دختر، افتتاح سامانه‌ ایده‌ی کودک، انجام آزمایش‌های علمی، رونمایی از عروسک‌های سنتی سیستان و بلوچستان و اهدای کتاب به مهمانان بخش‌های دیگر این ویژه برنامه بود، در پایان یکی از اعضای کانون بخشی از بیانیه‌ حقوق کودک را برای حاضران خواند که مورد تشویق دوستان خود و مربیان و مسئولان قرار گرفت.انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۹۰۰


ارسال