جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
طی مراسمی؛
دانیال محبی نیا سکاندار استانداری سیستان و بلوچستان شد
 
صبح امروز دانیال محبی نیا سکانداری سیستان و بلوچستان را به عهده گرفت.
به گزارش عصرهامون، مراسم تودیع و معارفه استاندار سیستان و بلوچستان با حضور مقامات استانی و کشوری، سران اقوام و طوایف، مدیران و مسئولان و جمعی از اقشار مختلف مردم در تالار فردوسی زاهدان برگزار شد.
وزیر کشور در این مراسم با بیان اینکه عدم توازن در برخورداری از زیرساخت ها، زیر بناها و امکانات به ویژه در نقاط مرزی کشور  یک تهدید به شمار می آید، گفت: در این زمینه  تلاش دولت برای ایجاد توازن و برقراری عدالت است.
عبدالرضا رحمانی فضلی اظهار کرد: سیستان و بلوچستان از نظر امنیتی، سیاسی، مذهبی و اجتماعی از اهمیت ویژه‌ای در کشور برخوردار است و در این راستا دولت نیز توجه ویژه ای به این خطه دارد.
وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان از جمله استان‌هایی است که دولت یازدهم در حوزه خدمت به مردم کارنامه موفقی در آن داشته و خوشبختانه امروز در حوزه وحدت و همدلی هیچ مشکلی در این استان وجود ندارد.
این مقام مسئول تاکید کرد: خدمت بی منت به مردم از جمله وظایف مهم مسئولان است، مردم به گردن مسئولان و از نظر قانونی هم مردم به گردن دولت و نظام حق دارند و باید حق آنها به بهترین نحو ادا شود.
وی با اشاره به ۴ سال خدمت علی اوسط هاشمی در سیستان و بلوچستان، افزود: باید از زحمات استاندار اسبق استان که موجب تغییر نگاه ها به این استان شد، تشکر کرد.
رحمانی فضلی گفت: دولت استانداران را بر مبنای شایستگی‌ها و اعتقاد آنها به برنامه های دولت انتخاب می کند، جا به جایی استانداران در دولت دوازدهم با هدف انتقال تجربیات و انجام اقدامات جدید در استان ها انجام مى شود و براین اساس عموما برخی استانداران در جاهای دیگری مشغول به فعالیت می شوند.
وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید گذشت و صبوری داشته باشند، افزود: لازم است برخی‌ حرف‌ها را نشنید و برخی دیدنی‌ها را ندید و گذشت کرد.
وزیر کشور با بیان اینکه از توانمندی های هاشمی استاندار سابق سیستان و بلوچستان در سطح ملی استفاده خواهد شد، خاطر نشان کرد: دانیال محبی استاندار جدید سیستان و بلوچستان به این منطقه آشنا است و امیدواریم با تعامل با نمایندگان مجلس و مسؤولان بتواند مسیر توسعه استان را بیش از پیش فراهم کند.
وی افزود: امروز مشکل مردم شامل مشکلات اقتصادی، معیشتی، اشتغال و زیر ساخت ها است از همین رو انتظار ما از که هر کدام از مسئولین در هر جای کشور این است که مسئولیت خود را به خوبی اجرا کنند.
وی با تاکید بر اینکه باید در راه خدمت به مردم ایثار، گذشت و سعه صدر داشت، خاطر نشان کرد: قطعا استاندار جدید سیستان و بلوچستان در این مسیر باید با اجماع و هماهنگی کار را ادامه بدهد.
مسئولان دولتی باید انتقاد پذیر باشند/ توقع ما از دولت مردان استفاده از نیروهای شایسته است
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: مسئولین باید انتقاد پذیر باشند و نقدهای صحیح را قبول کنند زیرا پذیرش مسئولیت یک ظرفیت فردی است.
آیت الله عباسعلی سلیمانی ضمن تقدیر از زحمات علی اوسط هاشمی استاندار اسبق و تبریک به دانیال محبی نیا استاندار جدید استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: توقع ما از دولت مردان استفاده از نیروهای شایسته است، استاندار سایق تجربیاتی در مدت فعالیتشان در این خطه از کشور دارند که امیدواریم آنها را به استاندار جدید منتقل کند.
مسیر مردم سیستان و بلوچستان وحدت، برادری، همدلی و اخوت است
امام جماعت اهل سنت مسجد مکی زاهدان نیز در این جلسه گفت: مسیر مردم استان سیستان و بلوچستان وحدت، برادری، همدلی و اخوت است و قطعا این انسجام باید حفظ شود.
مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی تاکید کرد: استان سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت های فراوانی است که برای شکوفایی آن ها نیاز به توجه ویژه دولت مردان است، باید از ظرفیت ها و پتانسیل های این استان، از جمله منطقه آزاد سیستان، منطقه آزاد تجاری چابهار، کشاورزی و همچنین مرز که فرصت ویژه ای است به درست استفاده شود.
وی خاطر نشان کرد: قطعا در همه امور باید منفعت عمومی مردم در نظر گرفته شود و از مدیران توانمند در پست های مدیریتی استفاده شود.
تدوین سند توسعه استان در دستور کار مسئولان باشد
رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان و نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین موضوعی که نیاز به پیگیری ویژه مسئولان استان دارد تهیه سند توسعه سیستان و بلوچستان بر اساس طرح آمایش سرزمینی است.
محمد نعیم امینی فرد افزود: مردم سیستان و بلوچستان در انتخابات ریاست جمهوری حماسه ای بی نظیر آفریدند که همگان شاهد نقش آفرینی موثر آن ها بودند.
وی با تاکید بر اینکه باید در مسئولیت های مختلف از افراد دارای صلاحیت استفاده کرد، خاطرنشان کرد: جوانان رکن اصلی جامعه هستند و قطعا باید با برنامه ریزی صحیح از پتانسیل این قشر مهم هم استفاده شود.
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات قابل توجهی در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد که باید همه آن ها به صورت ویژه مورد پیگیری قرار بگیرد.
شایان ذکر است در ادامه این مراسم علی اوسط هاشمی استاندار سابق به ارائه گزارش عملکردی از مدت فعالیت خود پرداخت و در پایان نیز توسط وزیر کشور حکم انتصاب استاندار سیستان وبلوچستان به دانیال محبی  تقدیم شد.
 
انتهای پیام//پ
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۴۹۵


ارسال
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۸/۱۷ ۱۴:۰۳
چه عجب عصرهامون ازخواب بیدارشدی.بالاخره خبرسوخته تودیع ومعارفه استانداران روگذاشتی