چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ,24 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹
در نخستین مراسم سالگرد شهید مدافع حرم رسانه ملی مطرح شد
شهید خزایی راوی مقاومت بود/ سیستان و بلوچستان مفتخر به داشتن 10 شهید مدافع حرم است
 
صبح امروز در نخستین سالگرد راوی مقاومت شهید خبرنگار بسیجی محسن خزایی مطرح شد که وی راوی مقاومت بود و تلاش می‌کرد تا مجاهدت های جبهه مقاومت را به جهانیان مخابره کند.
به گزارش عصرهامون، صبح امروز مراسم اولین سالگرد راوی مقاومت شهید خبرنگار بسیجی محسن خزایی با حضور فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه، فرمانده سپاه سلمان، معاون امنیتی و انتظامی استاندار و جمعی از مسئولان و مردم و خانواده شهدا، در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد.
 
شهید خزایی راوی مقاومت بود
در این مراسم آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در ادبیات امروز جامعه ما واژه شهید فراوان متداول است، اظهار کرد: در درون مملکت، روستایی و شهری یا عالم یا بیسواد کسی نیست که با این واژه شناخت نداشته باشد زیرا واژه شهید برای کشته شدگان در راه خدا به کار می رود.
وی با بیان اینکه شهید قبل از به شهادت رسیدن به سرنوشت آن عالمش دقیقا آگاه است، گفت: شهدا در امر خدا قیام کرده اند  و راحتی خود را زیر  پا گذاشته از خانواده و آرامش‌ها دست کشیدند بر همین اساس کشته شدگان در راه خدا هنگامی که آخرین نفس های عالم را می کشند و در هنگام شهادت فرشتگان رحمت، مغفرت و بشارت را بالای سر خود مشاهده می کنند که به آنها بشارت، رحمت و مغفرت و رزق الهی را نوید می دهند.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه شهدا حاضر در صحنه هستند، ادامه داد: شهید خزایی راوی مقاومت بود و تلاش می‌کرد تا مجاهدت های جبهه مقاومت را به جهانیان مخابره کند؛ لذا اگر چه رفت اما حاضر، ناظر و شاهد است و در جوار رحمت حق آرمیده است.
 
سیستان و بلوچستان مفتخر به داشتن 10 شهید مدافع حرم است
سردار مارانی فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه در این مراسم با بیان اینکه سیستان و بلوچستان مفتخر به داشتن 10 شهید مدافع حرم است، افزود: شهید خزایی از شهر و دیار و کشور خود کوچ کرده و در منطقه صدای مظلومیت مومنان مقاومت را به جهان مخابره کرد، اینگونه شخصیت‌ها بسیار ارزشمند هستند.
 
تشریح چگونگی شکل گیری داعش
وی در ادامه سخنان خود به تشریح چگونگی شکل گیری داعش پرداخت و بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکایی ها خیلی به دنبال این بودند که به نحوی انقلاب اسلامی را در چنبره خود بگیرند و از مسیر اصلی و شعاری که امام عزیزبرای اسلام و پیروزی انقلاب آن را مد نظر قرار داده بودند و یک حرکت عظیم برای رهایی مسلمانان از زیر یوغ استکبار برنامه ریزی کرده بودند آمریکایی ها همه غم و هم خود را گذاشتند تا این انقلاب را از مسیر خود منحرف کنند اما با درایت و مدیریت امام عزیز و ارزشمندمان همه تیرهای انها به سنگ خورد و منحرف شد.
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه خاطر نشان کرد: دشمن برای مقابله با انقلاب و اسلام ناب، تلاش کرد شخصیت یا نمادی را به نام اسلام در مقابل اسلام قرار دهد و جنایت‌های بسیار به نام اسلام به نمایش بگذارد، داعشی که به زنان و کودکان بی گناه هم رحم نمی‌کند.
وی بیان کرد: باجنایاتی که داعشی ها درسربریدن ، سوزاندن وبردگی زنان وکودکان انجام دادند، برای هرفردی مسلم شد که آنها نسبتی با اسلام ندارند.
سردار مارانی با بیان اینکه مدافعان حرم برای دفاع از نوامیس اسلام و جلوگیری از نفوذ دشمن در داخل کشور رفتند و امروز همه مدیون آنها هستیم، گفت: حضور در مراسم یادواره شهدا، یعنی ما تا آخرین قطره خون خود همچنان در کنار جبهه مقاومت خواهیم بود و زیر پرچم اسلام با رهبری مقام معظم رهبری از مظلومان جهان و حریم اهل بیت (ع) دفاع خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: شهید محسن خزائی برای به تصویر کشیدن جنایات داعش علیه مردم مظلوم سوریه و عراق به دنیا به شهادت رسید.
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: شهدای مدافع حرم ایران اسلامی برای دفاع از نوامیس مردم و حق و حقوق مردم مظلوم عراق و سوریه و کمک به محور مقاومت به شهادت رسیدند.
 
سپاه سلمان و قرارگاه قدس در راستای برگزاری این برنامه زحمات بسیاری کشیدند
محمود دولت کردستانی مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان هم در این مراسم اظهار کرد: مسئولین استان در راستای گرامی داشت یاد و نام شهدا همیشه پای در رکاب بوده و هستند سپاه سلمان و قرارگاه قدس در راستای برگزاری این برنامه زحمات بسیاری کشیدند.
وی با بیان اینکه به زودی در سیستان و بلوچستان یکی از مهمترین، باشکوه ترین وعظیم ترین کنگره ها با نام و یاد شهدا برگزار خواهد شد، گفت: امروز خون شهدای انقلاب اسلامی، مبارزین مدافعین حرم بی ثمر نمانده و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را مرهون خون این شهدا هستیم.
 
یاد و نام شهدا انقلاب را بیمه می کند
مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان با بیان اینکه برگزاری مراسمات و محافل گرامی داشت یاد و نام شهدا انقلاب را بیمه می کند، افزود: عزت امروز ایران اسلامی حاصل و ثمره خون شهیدانی چون میرحسینی‌ها، میر بلوچزهی ها است که رویشی چون خزایی ها را تربیت کرده است.
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۵۸۵


ارسال