شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۹
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:
مکتب بسیج تسلیم پذیر نیستند /مهمترین تفکر بسیجی حرکت بر محور ولایت است
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان گفت: مکتب بسیجی تسلیم پذیر نیست
به گزارش عصرهامون، آیت الله عباسعلی سلیمانی در دیدار اعضای ستاد گرامیداشت هفته بسیج سیستان و بلوچستان با وی به مناسبت فرارسیدن این هفته افزود: برای فهمیدن اینکه بدانیم بسیجی هستیم یا نه، فقط کافی است به این باور برسیم که نگویم انقلاب به ما چه داده است بلکه بگویم ما برای انقلاب چیکار کرده ایم؟.
وی با بیان اینکه اگر بناست تفکر بسیجی داشته باشیم وظیفه داریم از ولایت فقیه تبعیت کنیم، اظهار کرد:  تفکر بسیج متعلق به قوم، نژاد، مذهب و گروه خاصی نیست و تربیت شدگان این مکتب به مثل شهید محسن حججی و بسیاری دیگر از رزمندگان اسلام با سری برافراشته و مقتدارانه در مقابل دشمن ایستادگی کرده و به شهادت رسیدند.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان های سیستان و بلوچستان و کرمان گفت: همه پیامبران درگیر جنگ بودند و افرادی که با داشتن توکل خدایی برای تحقق آرمان های پیامبران جنگیدن بسیجی نام دارند.
وی خاطر نشان کرد: نام بسیجی در قرآن به نام «رَبی» آمده که به معنای وقف کل وجود برای خدا و تصرف فکر آن قرد توسط خداوند است.
وی اظهار کرد: پشتوانه نظام، دلگرمی رهبر، صحنه گردان دیروز جبهه و جنگ و امروز سازندگی بسیجیان هستند و باید با وحدت و همدلی و تفکر تقریب به فعالیت بپردازید.
بهره برداری از 500عرصه اقتصاد مقاومتی در هفته بسیج امسال
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم با بیان اینکه توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی از اولویت‌های سپاه در استان است، گفت: در این راستا با تلاش‌های صورت گرفته ۵۰۰ عرصه اقتصاد مقاومتی و محرومیت‌زدایی در مراسمی که 30آبان ماه جاری برگزار می شود، به طور همزمان به بهره برداری خواهند رسید.
سردار حسین معروفی افزود: بسیج در حقیقت یک فرهنگی برگرفته از مکتب وحی، حکومت علوی و نهضت عاشورای حسینی است.
وی با بیان اینکه حضور بسیج حلال مشکلات دوران دفاع مقدس بود، شعار امسال هفته بسیج را " بسیج مظهر مردم سالاری دینی" عنوان و ادامه داد: از هفته بسیج سال گذشته تاکنون 461 برنامه را در عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصاد مقاومتی، دفاعی و فضای مجازی در استان اجرا شده است.
وی اظهار کرد: در طی این مدت سه قرارگاه در چارچوب سپاه و بسیج فعال شده که قرارگاه اول پیشرفت و آبادانی خواست خود رهبر انقلاب هزار نقطه در کشور است، سپاه 128 نقطه را در دستور کار قرار داد 10 نقطه را به عنوان استانی که بیشترین نیاز را داریم گرفته ایم در 10 دهستان استان که پنج دهستان در جنوب و پنج دهستان در شمال استان می باشد این کار از بحث های بسیار کلیدی است، پژوهشکده علمی پشت این کار گذاشته ایم؛ به طور نمونه در سربازکلات از خرمای ضایعاتی 10 فرآورده قابل عرضه به بازار ایجاد کرده ایم.
وی ادامه داد: قرارگاه دوم قرارگاه محرومیت زدایی در بسیج استان با محوریت بسیج سازندگی است که به فضل الهی در دومین روز از هفته بسیج 500 عرصه اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی به صورت ویدئو کنفرانس در سراسر استان افتتاح خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: قرارگاه سوم قرارگاه جواد الائمه است که وظیفه آن کمک به برطرف کردن آسیب های اجتماعی است، در استان 51 درصد حاشیه نشینی وجود دارد و63درصد  شهرستان بندری چابهار حاشیه نشینی دارد که در دستور جدی کار قرار دارد و در منطقه کمب مراد آباد اقداماتی انجام شده و طرح هایی نیز در دستور کار قرار دارد.
سردار معروفی ادامه داد: چهار کار اساسی حوزه های زیرساختی، اشتغال، نظام سلامت و تربیت مسجد محوری در دستور کار ما قرار دارد.
وی در زمینه جذب نیروی بسیجی در طی یک سال اظهار کرد: به فضل الهی 110هزار نفر جذب داشتیم و توقویت 5هزار و 738حلقه صالحین را نیز در دستور کار قرار داده ایم.
وی بیان کرد: در طی یک سال گذشته در بخش تقریب مذهب به دنبال این بودیم که این حوزه را از شعار خارج و به آن جامع عمل بپوشانیم که در همین راستا 16 تا 18 هزار طلبه اهل سنت که سربازی نرفته اند با هماهنگی که با مسئولان مرکز کشور انجام دادیم، مجوز گرفتیم از آنها در قالب خدمت سربازی در امرات تقریب مذاهب بهره بگیریم و به این منظور پادگان شهید شوشتری در استان و هتل خریداری شده در استان قم درنظر گرفته شده است.
فرمانده سپاه سلمان استان اقدام مهم و اساسی دیگر سپاه را برگزاری کنگره ملی شهدای استان در بهمن ماه امسال عنوان کرد و ادامه داد:در این زمینه 18کارگروه تشکیل شده و  54 کتاب تولیدی داریم که نسبتا مطالبشان آماده شده است. 
وی ادامه داد: در راستای کمک به زائران پاکستانی سال گذشته 22 هزار و 500 نفر و امسال به بیش از  34 هزار نفر خدمات ارائه کردیم و از ورود به مرز میرجاوه تا خروج از مرز شلمچه را مدیریت کردیم.
وی تصریح کرد: در حوزه زیر ساخت ها هم خدا را شاکریم  که توفیق یافتیم هم در حوزه ساخت پایگاه ها و حوزه ها  و هم حسینیه عاشقان ثارالله که این از افتخارات سپاه و بسیج است که متعلق به نیروهای انقلاب است و آن را برای نیروهای انقلابی ساختیم که تاثیرش را می بینید.
وی ادامه داد: با اقدامات در دست انجام، ابتدای سال آینده 61 مجموعه سالن های فرهنگی ورزشی صالحین و 9دی را به بهره برداری خواهیم رساند و در اختیار مردم قرار خواهیم داد.
 سردار معروفی افزود: در حوزه آسیبهای اجتماعی 50درصد کمک ها از سپاه و بسیج و 50درصد دولت است که با استاندار جدید در میان گذاشته و دنبال می کنیم.
وی بیان کرد: در حوزه مسجد محوری نیز امسال کل برنامه های بسیج در مسجد خواهد بود، زیرا مسجد سنگر است نباید بگذاریم خانه خدا و این سنگر به خانه سالمندان تبدیل شود.
برگزاری 143 عنوان برنامه در هفته بسیج
رئیس ستاد برگزاری برنامه های گرامیداشت هفته بسیج سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در ادامه این دیدار گفت: در هفته بسیج امسال 143 عنوان برنامه در نقاط مختلف به مرحله اجرا در خواهد آمد.
سرهنگ عوضعلی فقیری افزود: این برنامه ها در هزار و 741رده مقاومت بسیح اجرایی خواهند شد.
شایان ذکر است 29 آبان تا پنجم آذر به عنوان هفته بسیج نامگذاری شده است.
 
انتهای پیام//پ
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۷۱۹


ارسال