سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۵
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس سیستان و بلوچستان خبر داد:
بهره برداری از 8واحد آموزشی خیری در استان
 
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس سیستان و بلوچستان گفت: 8 واحد آموزشی خیری با مشارکت موسسه خیریه مهرگیتی در مناطق محروم استان افتتاح و به بهره برداری رسید.
علیرضا راشکی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: این تعداد واحداموزشی با 16 کلاس درس بیش از 400 دانش آموز را از کلاس درس استاندارد بهره مند کرد.
وی اظهار کرد: مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان اعتبار برای ساخت و تجهیز کامل این مدارس هزینه شده است.
این مقام مسئول ادامه داد: در شش ماه اول امسال تعداد 129 مدرسه با 429 کلاس درس با مشارکت خیرین در استان به بهره برداری رسیده و به دانش آموزان مستعد استان اهدا شده است.
وی با بیان اینکه در سه سال گذشته بالغ بر 3 هزار کلاس درس استان برای وسایل سرمایشی و گرمایشی تجهیز شده اند، اظهار کرد: حدود دو هزار کلاس درس هم در حال تجهیز وسایل گرمایشی و سرمایشی هستند.
وی گفت: در چند سال گذشته بیش از ۱۲ درصد اعتبارات استان به نوسازی مدارس اختصاص داده شده و در بعضی مواقع این میزان به ۱۷ تا ۱۸ درصد هم افزایش پیدا کرده است.
راشکی با اشاره به اینکه یکی از راه های تامین منابع مالی این اداره کل دراستان مشارکت مردمی است، تصریح کرد: در سال ۹۲ مشارکت خیرین مدرسه ساز ۹ میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان بوده که امسال به ۴۷ میلیارد تومان رسیده و این رقم رشد ۵ برابری را نشان می دهد.
راشکی با بیان اینکه ۵۰ درصد از مدارسی که طی ۴ سال گذشته ساخته شده با مشارکت خیرین مدرسه ساز بوده است، افزود: در ۴ سال گذشته ۶۹۲ مدرسه با دوهزار و۳۱ کلاس درس و زیر بنای ۱۸۸ هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر ۱۸۷ میلیارد تومان ساخته شده که ازاین میزان ۲۹۷ مدرسه با ۹۸۰ کلاس درس از پروژه های خیرین مدرسه ساز بوده است.
وی گفت: سیستان و بلوچستان با توجه به گستردگی و  پراکندگی جمعیتی که دارد، نیازمند احداث تعداد قابل توجهی فضای آموزشی است که با توجهبه مشکلات اعتباری دولت، نیازمند حضور و فعالیت بیش از پیش خیرین مدرسه ساز می باشیم و همه افراد می توانند با پرداخت کمترین مبلغ، در این کار خداپسندانه سهیم شوند.
 
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۰۱۳


ارسال