سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۶
اولین مدرسه توپی در روستای محروم چراغ آباد شهرستان قصرقند افتتاح شد
 
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس سیستان و بلوچستان گفت: اولین مدرسه از اولین نوع مدارس متناسب با اقلیم در روستای محروم چراغ آباد شهرستان قصر قند افتتاح و به بهره برداری رسید.
علیرضا راشکی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود:  اولین مدرسه از اولین نوع مدارس متناسب با اقلیم تحت عنوان توپی کلاس تازه طراحی شده توسط اداره کل نوسازی مدارس به همت خاندان خیر واعظ مهدوی در روستای محروم و دور افتاده چراغ آباد شهرستان قصر قند با 12 دانش آموز که به دلیل جابجایی روستا وشرایط اقتصادی در شرایط بازماندگی از تحصیل قرارداشتند افتتاح و با تجهیزات استاندارد آموزشی در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.

وی اظهار کرد: سرعت، کیفیت و مقرون به صرفه بودن از ویژگیهای مهم این نوع سازه می باشد.
وی خاطر نشان کرد: کلنگ ساخت اولین مدرسه توپی با استفاده از مصالح جدید بارویکرد طرح جایگزینی فضاهای آموزشی نامناسب باهدف همسان سازی مدرسه و بافت سکونتی عشایر در 15مهر 96به زمین شده شد که در کوتاه ترین زمان افتتاح و به بهره برداری رسید.
 
وی گفت: سرعت، زیبایی، استحکام ، مقرون به صرفه بودن وهارمونی با ویژگی شاخص یک کلاس استاندارد و در خور شان دانش آموز مهمترین هدف این طرح جایگزینی است که ما می توانیم آن را الگویی برای سایر دستگاه های اجرایی بنماییم.
وی بیان کرد: این مدرسه با هزینه ای بالغ بر 150 میلیون ریال احداث شده است.
 
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۱۰۱


ارسال