شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰
همت بلند سبزپوشان انقلابی در جنوب شرق؛
کلنگ زنی مدرسه 6 کلاسه در سراوان به همت قرارگاه صاحب الزمان اصفهان/ متوسطه اول خط پایان تحصیل دانش آموزان دختر روستای مورت
 
مدرسه ۶ کلاسه در روستای مورت بخش بم پشت به همت قرارگاه صاحب الزمان اصفهان کلنگ زنی شد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، کلنک مدرسه ۶ کلاسه روستای مورت با حضور سردار گرامی مسئول قرارگاه صاحب الزمان اصفهان ،معاون آموزش و پرورش شهرستان سراوان، اعضای مجمع خیرین، علما، معتمدین، اعضای شورای اسلامی روستای مورت، دهیاران منطقه و فرهنگیان و دانش آموزان به زمین‌زده شد.
 
فضل کریم بهرام زهی رئیس شورای مورت در گفت و گو با شستون اظهار داشت:  این روستا دارای فضای آموزشی فرسوده و فاقد استانداردهای لازم است به طوریکه سه واحد آموزشی ابتدایی پسرانه، ابتدایی دخترانه و متوسطه اول دخترانه در دو شیف و عصر استفاده می شود.
وی افزود: به دلیل عدم وجود دبیرستان دخترانه، دانش آموزان دختر این روستا از ادامه تحصیل باز می مانند که منجر یه ترک تحصیل دختران می شود.
رئیس شورای اسلامی روستای مورت در ادامه احداث دبیرستان دخترانه در این‌ روستا را لازم برشمرد و اضافه کرد: اکثر دانش آموزان این روستا دارای استعدادهای بالایی هستند به طوریکه در کنکور امسال دانش آموز  قاسم نتوزهی در رشته علوم تجربی رتبه زیر هزار را کسب کرد که در حال حاضر در حال تحصیل در رشته‌ پزشکی است.
بهرام زهی یاد آور شد: دو نفر دیگر از دانش آموزان این روستا با کسب رتبه های بالا هم اکنون در دانشگاه فرهنگیان در حال تحصیل هستند که می‌طلبد مسئولین توجه ویژه ای یه این مناطق داشته باشند.
وی  در پایان گفت: مدرسه ۶ کلاسه روستای مورت با زیر بنای ۳۷۲ متر که به همت و سرمایه گذاری قرارگاه صاحب الزمان کلنگ زنی شد، اوایل سال ۹۷ به بهره‌برداری می رسد.
انتهای پیام/ الف.د
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۲۴۷
مرجع : شستون


ارسال