جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۰
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز زاهدان:
80هکتار گل آرایی فضاهای سبز زاهدان در دست اجرا است/پلاک کوبی درختان طرحی آزمایشی بود
 
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری زاهدان گفت: در هفته های اخیر 80هکتار گل آرایی میادین و پارک ها در دست اجرا بوده و تا حدود 20روز آینده ادامه خواهد داشت.
محمدمهدی مرعشی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: با توجه به تغییر فصل و آغاز فصل زمستان که گل و گیاه های محدودی در آن قابلیت دوام آوری در مقابل سرما را دارند، در سطح 80هکتار از فضایهای سبز عمومی شامل پارک ها، میادین و بولوارهای شهر زاهدان گل آرایی، حرص درختان و جدا سازی گیاهانی که مربوط به رویش پاییزی و بهاری بوده است در دستور کار قرار گرفته و هم اکنون در حال انجام است و امیدواریم تا حدود 20روز آینده به اتمام برسد.
وی ادامه داد: از سوی خود سازمان پارک ها و و فضای سبز شهرداری زاهدان و مناطق 5گانه شهرداری بالغ بر 100هزاربوته گل مقاوم به سرما شامل شب بو، انواع بنفشه، بهار و یوکا برای قرارگرفتن در فضاهای سبز عمومی در حال بهره گیری است.
وی ادامه داد:دستور کار بعدی این نهاد، گل آرایی میدان پاسداران می باشد که به زودی شروع می شود، همه ساله دومرتبه بازسازی و تعمیر این میدان را در دستور کار داریم.
وی در خصوص طرح پلاک کوبی درختان نیز گفت: این طرح، کاری آزمایشی بود، در حال حاضر طرح تغییر گونه های گیاهی سوزنی به دختان مثمر و پهن برگ را دنبال می کنیم و پس از انجام قسمتی از این کار، طرح پلاک کوبی را در کل فضاهای سبز عمومی اجرایی خواهیم کرد.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۲۶۹


ارسال