جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ,3 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس هیئت وزنه برداری سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان با اقتدار قهرمان مسابقات وزنه برداری قهرمانی جنوب شرق کشور شد.
محمد اسحق نارویی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون در خصوص جزئیات این خبر افزود: برای اولین بار در تاریخ وزنه برداری استان با کسب دو مدال طلا، یک نقره و سه برنز به مقام قهرمانی رسید.
وی ادامه داد: خراسان رضوی و خراسان شمالی نیز پس از سیستان و بلوچستان رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
وی خاطر نشان کرد: این مسابقات با حضور دو تیم از سیستان و بلوچستان و تیم های استان های یزد، کرمان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، هزمزگان و گلستان با حضور  قریب به 100وزنه بردار در زاهدان برگزار شد.
نارویی، ادامه داد: نماینده فدراسیون وزنه برداری کشور و محمدنصیری اسطوره وزنه برداری جهان و المپیک، معاون استاندار و مدیران ارشد استانی در این دوره از مسابقات حضور داشتند.
وی اظهار کرد: اسطوره وزنه برداری جهان در این مسابقات با مشاهده توان وزنه برداران استان و کسب رتبه قهرمانی اعلام کردند استعداد، پتانسیل و ظرفیت وزنه برداری در سیستان و بلوچستان بسیار قوی و فعال است و مقرر شده تا پس از بازگشت و رفتن به فدراسیون وزنه برداری، توان استان را به رئیس فدراسیون اعلام خواهند کرد تا توجه ویژه و کافی به این خطه از کشور داشته باشند.
رئیس هیئت وزنه برداری خاطر نشان کرد: این دوره از مسابقات در راستای نکوداشت علمای وحدت آیت الله کفعمی(ره) و مولانا عبدالعزیر(ره) برگزار شده است.
وی گفت: در این دوره از مسابقات یکی از وزنه برداران «ایلیا نجفی» با سن 12سال به عنوان کوچکترین و کم سن و سال ترین وزنه بردار استان در این مسابقات معرفی کردیم که با یک ایده عالی مسابقات را افتتاح کردند.
وی افزود: این مسابقات در راستای نکوداشت علمای وحدت با حضور یکصد وزنه بردار از سایر استان های کشور مسابقات وزنه برداری قهرمانی جنوب شرق کشور در زاهدان برگزار شده است.
وی تصریح کرد: ورزش و جوانان استان و زاهدان، فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی ایران، سپاه سلمان سیستان و بلوچستان و تیپ 188زرهی زاهدان در برگزاری این دوره از مسابقات هیئت استانی را یاری رسانده اند.
رئیس هیئت وزنه برداری استان بیان کرد: هیئت وزنه برداری استان قریب به 50سال است که در استان فعال است، از آن زمان تاکنون کارهای بسیاری توسط روسای هیئت در گذشته انجام شده و همه در موفقیت های کسب شده این رشته قهرمانی سهیم هستند.
نارویی در خصوص مربیان و داوران حاضر در استان بیان کرد: 35 نفر از استان، دارای کارت مربیگری درجه سه ملی از فدراسیون وزنه برداری هستند.
وی خاطر نشان کرد: 45نفر نیز به عنوان داور درجه دو ملی در استان به فعالیت مشغولند، سال گذشته برای اولین بار در استان توانستیم مربی فدراسیون را به سیستان و بلوچستان آوریم که با اشتقبال بسیار خوبی روبرو شدیم.


انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۲۸۶


ارسال