سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ,11 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۷
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان مطرح کرد:
ثبت نام 202واحد تولیدی در سامانه بهین یاب/56درصد واحدهای تولیدی در ایرانشهر فعال است
 
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 202واحد صنعتی، معدنی و کشاورزی در سیستان و بلوچستان در سامانه بهین یاب در راستای رفع مشکلاتشان ثبت نام کرده اند.
نادر میرشکار در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، افزود: باتوجه  به تحریم ها و تعطیل و یا غیر فعال شدن برخی از واحدهای تولیدی در نقاط مختلف استان، بازگشت واحدهای تولیدی تعطیل به چرخه تولید،ارتقا سطح تولید برای واحدهای کوچک و متوسط ، تامین مالی طرحهای صنعتی و معدنی با پیشرفت بالای ۶۰ درصد در دستور کار قرار گرفته و هم اکنون این رسالت در استان در حال پیگیری و اجراست.
وی ادامه داد: رکود و تحریمها در گذشته مشکلاتی را به اقتصاد کشور وارد کرد و باید دست به دست هم و با تعامل، مشارکت و خرد جمعی این مشکلات را از سر راه تولید برداریم.
وی بیان کرد: هم اکنون بانک ها از منابع خودشان تامین مالی را انجام می دهند و برای تامین مالی در حوزه صنعت و معدن نیاز به منابع خارجی احساس می شود.
این مقام مسئول با اشاره به راه اندازی سامانه بهین یاب در سطح کشور برای رفع مشکالت واحد های تولیدی، خاطر نشان کرد: طی امسال ۲۰۲ واحد صنعتی،معدنی و کشاورزی در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند و بررسی های کارشناسی نیز برای آنها انجام شده و تعدادی نیز از این واحدها به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند.
وی با اشاره به برگزاری جلسه ستاد تسهیل با حضور دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در ایرانشهر، اظهار کرد: بر اساس برش استانی انجام شده در حال حاضر ۱۰۴ طرح صنعتی و معدنی در استان با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد وجود دارد که ۱۸ طرح در شهرستان ایرانشهر می باشد و برای به حداکثر رساندن تولید در این خطه، ۱۰ واحد به بانک های عامل برای اخذ تسهیلات معرفی شده اند.
وی با بیان اینکه 18 طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در شهرستان ایرانشهر وجود دارد، گفت: ۱۴۰ واحد تولیدی در ایرانشهر وجود دارد که واحدهای کوچک و متوسط هستند و هم اکنون ۵۶ درصد این واحدها باظرفیت در حال تولید می باشند.
میرشکار به تعداد پروانه های بهره برداری صنعتی در ۸ ماه اول امسال اشاره و تصریح کرد: ۱۶ پروانه بهره برداری از ابتدای امسال با اشتغال بالغ بر ۲۰۰ نفر صادر شده است.
وی در پایان گفت: با توجه به اینکه زمان ثبت نام در سامانه در حال پایان یافتن است، واحدهای صنعتی،معدنی و حوزه کشاورزی جهت ثبت نام هر چه سریعتر از طریق سامانه بهین یاب به ادرسbehinyab.ir اقدام کنند.
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۳۸۲


ارسال