سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ,11 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳
مدیر کل فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان خبر داد:
صدور بیش از 17 هزار گواهینامه بین المللی مهارت در طی 8ماه اول امسال
 
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان از صدور بیش از 17 هزار گواهینامه بین المللی مهارت در8 ماه اول امسال خبر داد.
محمد جهانتیغی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: از 39هزار و 842 نفر ثبت نام شده در آزمون امسال، 17هزار و 199 نفر در آزمون های تئوری و عملی قبول شده و موفق به دریافت گواهینامه بین المللی مهارت شده اند.
وی با اشاره به اجرای الکترونیکی فرآیندهای آزمون در شهرستان های زاهدان، تصریح کرد: آزمون هر حرفه شامل دو مرحله كتبي و عملي است كه متقاضيان باید پس از ثبت نام، كارت ورود به جلسه آزمون را دريافت کرده و به حوزه های مشخص شده جهت برگزاری آزمونهای مورد تقاضامراجعه کنند.
وی ادامه داد: داوطلبان پس از شرکت در آزمون كتبي و كسب نمره قبولي بالای 50 ، براساس برنامه زمانبندي اعلام شده از سوی اداره سنجش استان در آزمون عملي حرفه ی خود شرکت و در صورت کسب حد نصاب لازم، موفق به دریافت گواهینامه بین الملل مهارت خواهند شد.
جهانتیغی گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه گواهینامه های مهارت صادر شده و ضرورت ثبت و درج صحیح اطلاعات متقاضیان در سیستم پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، داوطلبان شرکت در آزمون های مهارتی توجه داشته باشند که در زمان درج اطلاعات شخصی و ثبت نام در دوره های آموزشی و نیز آزمون حتما صحت مندرجات و مشخصات خود را کنترل کنند چرا که پس از ثبت نهایی دیگر امکان ویرایش اطلاعات علی الخصوص در مورد عکس و کد ملی وجود ندارد.
وی همچنین با اشاره به درخواست اکثر متقاضیان مبنی بر معرفی منابع درسی برای آزمونهای تئوری نیز خاطر نشان کرد: آزمون های تئوری، کتبی و عملی براساس محتوای استاندارد آموزش مهارت آن حرفه که در سایت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بارگذاری شده طراحی و اجرا می شود، براین اساس هر منبع درسی مانند جزوه، کتاب و مقاله که مبتنی بر استاندارد آموزشی حرفه مورد نظر باشد، برای مطالعه و بهره برداری مناسب خواهد بود.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۴۰۳


ارسال