يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ,21 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۲
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی:
دهستان کارواندر خاش باید به قطب مهم گردشگری سیستان و بلوچستان تبدیل شود
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: دهستان گردشگری کارواندر خاش باید به قطب مهم گردشگری سیستان و بلوچستان تبدیل شود و مسئولین باید در حوزه گردشگری با جدیت بیشتری فعالیت کنند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از تفتان ما، سعید جلیلی در این بازدید ضمن گفتگو با برخی از مردم این دهستان گردشگری، گفت: گردشگری یکی از ظرفیت های مهم و بالقوه سیستان و بلوچستان به شمار می رود.
وی با تاکید بر تلاش دستگاه های مربوطه شهرستان خاش در مسئله گردشگری، گفت: چنانچه دستگاه های متولی در این حوزه با جدیت بیشتر فعالیت کنند می تواند رونق اقتصادی خوبی برای سیستان و بلوچستان به همراه داشته باشد.
جلیلی تصریح کرد: دهستان بکر و دیدنی کارواندر  با دارا بودن چشم انداز های بکر و زیبا و سرسبز مکانی بسیار خوب برای خیل عظیمی از دوستداران به گشت و گذار در این طبیعت است و توجه به ظرفیت های این دهستان باعث تقویت گردشگری در سیستان و بلوچستان می شود.

وی خاطرنشان کرد: واقع شدن این منطقه بسیار زیبا و دیدنی در محور ترانزیتی خاش به ایرانشهر باعث جلوه گر شدن این منطقه شده است و مردم منطقه برای خدمت به مسافران و گردشگران ذوق و شوق دارند.

به گزارش تفتان ما، روستای کارواندر در ۷۰ کیلومتری شهرستان خاش قرار دارد.

آب و هوای مناسب، محیط آرام، دلنشین و انواع جاذبه های طبیعی و تاریخی، صنایع دستی و روحیه مهمان نوازی مردم از مهم ترین عوامل جذب گردشگر به این منطقه است.

رودخانه ها و دره های زیبای کارواندر چشم هر رهگذری را به خود جلب می کند و وجود چشم اندازهای دیدنی، آبشارهای طبیعی، نخلستانهای سربه فلک کشیده در کنار ظرفیتهای زیر ساختی به این منطقه زیبا، جذاب و منحصر به فرد ابهت بخشیده است.

مجتمع گردشگری دهیاری کارواندر همجوار آبشار طبیعی این روستا و در میان کشتزارها و نخلهای سربه فلک کشیده و با امکاناتی مانند آلاچیق و استراحتگاهها، سرویس های بهداشتی، کباب پزی، جام میوه و غیره راه اندازی شده است.

انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۴۰۹
مرجع : تفتان ما


ارسال