پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۶
میزان ذرات معلق در هوای سیستان حد خطرناک را رد کرد
 
کارشناس اداره پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: میزان ذرات معلق در هوای سیستان قریب به 7برابر حد استاندارد و 2 برابر حد خطرناک رسید.
علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: در حال حاضر میزان ذرات معلق در هوای منطقه سیستان، 960میکرو گرم در متر مکعب است که نزدیک به 7برابر حد استاندارد(مجاز) و 2 برابر حد خطرناک می باشد.
وی ادامه داد: براساس نقشه های پیش یابی و آینده نگری هواشناسی به تدریج شاهد کاهش فعالیت ریزگردها با فروکش کردن باد از بعدازظهر درشهرهای شمالی استان خواهیم بود اما تا اواسط وقت فردا در شهرهای شمالی، مرز شرقی ونوار غربی استان بادهای سرد شمالی البته باشدت کمتر تداوم خواهد داشت به طوری که در برخی نقاط منجر به خیزش گردوخاک وکاهش دید خواهد شد.
این کارشناس هواشناسی بیان کرد: از نظر دمایی با ریزش هوای سرد از عرض های شمالی از امشب تا پایان هفته کاهش موقت و محسوس دما حدود 7 تا 12درجه ای در اکثر نقاط استان به ویژه نیمه شمالی رخ خواهد داد ومجددا در نواحی سردسیر مرکزی یخبندان شبانه خواهیم داشت.
وی خاطر نشان کرد: از شنبه میزان سرما کاهش پیدا خواهد کرد اما در شبهای پیش رو، دمای زاهدان به زیر صفر خواهد رسید.
ملاشاهی گفت: امروزدریای عمان نسبتا آرام، سواحل مه آلود از اواخر وقت  امشب تا جمعه با تشدید وزش بادهای شمالی همراه با بادوگردوخاک وکاهش دما در سواحل ،دریای عمان مواج خواهد شد.
 
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۴۹۱


ارسال