پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ,22 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان گفت: علمای اهل سنت و شیعه مطالب تفصیلی و ادبیاتی خود را در حوزه های علمیه مختلف تدریس کنند که این امر می تواند یک طرح هدایتی برای وحدت بین مردم باشد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، بیست و یکمین گردهمایی ائمه جمعه، جماعت، مدیران و مدرسین حوزه های علمیه شهرستان های سراوان، مهرستان و سیب و سوران با حضور آیت الله عباس علی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه شهر زاهدان، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان، مولوی عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهل سنت سراوان، درویش نارویی فرماندار و جمع کثیری از علما و روحانیون در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان برگزار شد.
در این جلسه آیت الله عباس علی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه شهر زاهدان با بیان اینکه ظاهر و باطن افراد در جامعه شبیه همدیگر نیست و برخی با ظاهر نامناسب دارای باطنی مخلص و معتقد هستند، گفت: علم و علما در کنار همدیگر هستند و ادبیات برخی از کتاب های شیعه بر گرفته از علمای اهل سنت است.
وی با بیان اینکه کتب ادبیات علمای اهل سنت متن درسی حوزه های علمیه ما هستند، افزود: علمای اهل سنت و شیعه مطالب تفصیلی و ادبیاتی خود را در حوزه های علمیه مختلف تدریس کنند که این امر می تواند یک طرح هدایتی برای وحدت بین مردم باشد.
نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: کشور ایران در شرایطی است که دنیا به قدرتش اعتراف می کند و جلسه تحقیقاتی آمریکا اعلام کرده است که همه مردم ایران باید بخاطر پایداری ایران و منطقه خرسند باشند.
وی پایداری حکومت بشار اسد، ثبت جایگاه حزب الله در لبنان، نابودی داعش و ویرانگی همه آنها، پس گرفتن شهر نفت خیر کرکوک در عراق، انداختن عربستان در باتلاق عجیب سرگردانی توسط یمنی ها، دفاع از مظلومان عالم را از جمله افتخارات و قدرت های کشور ایران در منطقه دانست و تصریح کرد: امروزه ایران در زمینه فرهنگی، اجتماعی، درمانی و زیر سازی به میزان توان خود در حرکت است.
برخی از شایعات فضای مجازی خارج از بنیاد و اساس است
در این گردهمایی مولوی عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان با بیان اینکه کشورهای اسلامی از شوکت و قدرت خود در راستای حفظ ارزش های دینی استفاده نمی کنند، گفت: منطقه استراتژی و اسلامی خاورمیانه دارای آب راه های منحصر به فردی است که با استفاده از آنها باید بر دنیای کفر حکومت کرد.
وی با بیان اینکه فضای مجازی در برخی از موارد مصیبت بزرگی برای جامعه محسوب می شود، افزود: وقتی علما و روحانیون سخنان نامربوطی در شبکه های اجتماعی می بینند، نباید به این شایعات استناد کنند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان برخی از شایعات فضای مجازی خارج از بنیاد و اساس است و دلیل بر حقانیت نمی باشد و علما باید حقیقت را پیگیری کنند، تصریح کرد: بیشترین افراد بیکار و فاقد شغل در این شهرستان زندگی می کنند و باید برای برون رفت از مشکلات اقتصادی از ظرفیت های بومی این منطقه استفاده کرد.
دشمنان به دنبال ایجاد توطئه و جو سازی دروغین هستند
حجت الاسلام والمسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان در این مراسم با بیان اینکه سراوان دارای مردم دین دار، نظام دوست و انقلابی است، گفت: قبل از انقلاب اسلامی ایده های دروغین انحرافی و مکتب های بی اساس، به دنبال این بودند که در ذهن ها نفوذ پیدا کرده و اسلام را کنار بزنند.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی تو دهانی محکمی به مکتب های دروغینی که به دنبال کمرنگ کردن چهره نورانی اسلام هستند، زده است، یادآور شد: در سراوان وحدت و همدلی به چشم می خورد و علما وحدت را با تمام وجود بر اساس سیره پیامبر (ص) حفظ می کنند.
امام جمعه شهرستان سراوان ایجاد وحدت و همدلی برای پیاده کرده احکام الهی را از اهداف همه پیامبران دانست و یادآور شد: دشمنان ما بخاطر اینکه در توطئه های و دسیسه های خود شکست خورده اند به دنبال ایجاد نا امنی در منطقه هستند و علما دشمن شناسان خوبی هستند.
 
 

انتهای پیام/ م. ش

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۵۱۱
مرجع : شستون


ارسال