جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ,19 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۲
در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر مطرح شد؛
وحدت پایدار محکم ترین معروف در سراوان/ عدم تمکین به قانون؛ معضل اساسی در دیار نخل و نگاره
 
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شناختی که از امام جمعه اهل سنت و امام جمعه اهل تشیع سراوان دارم، وحدت و تعامل در این شهرستان پایدار خواهد ماند و در هیچ زمانی شاهد اختلاف میان امامان جمعه اهل سنت و اهل تشیع در این شهرستان نبوده ام.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سراوان صبح امروز با حضور آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان و جمعی از مسئولین شهرستانی در فرمانداری شهرستان برگزار شد.
آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به اینکه فرضیه مهم امر به معروف و نهی از منکر نیازمند یک وزارت خانه است، دارالعلوم بودن شهرستان سراوان، وحدت حاکم در جامعه، بافت سنتی موجود و دانشگاهی بودن این شهرستان را از معروفات سراوان برشمرد.
وی ادامه داد: سراوان تنها شهرستانی است که دارای فرماندار و امام جمعه شیعه بلوچ است و با توجه به شناختی که از مولوی سید عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهل سنت و حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه اهل تشیع دارم، وحدت و تعامل در این شهرستان پایدار خواهد ماند و در هیچ زمانی شاهد اختلاف میان امامان جمعه اهل سنت و اهل تشیع در این شهرستان نبوده ام.
نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان افزود: تخلفات مدنی و عدم ارتباط صحنه ای بین مسئولین دولتی و مردم از عمده منکرات موجود در سراوان است.
درویش نارویی فرماندار سراوان هم در این جلسه با اشاره به نهادینه بودن موضوع حجاب و متفاوت بودن جنس مشکلات در این شهرستان نسبت به دیگر نقاط کشور، به بومی سازی برنامه های ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر تأکید کرد.
وی عدم تمکین به قانون‌ را از عمده مشکلات اساسی این شهرستان دانست و رسوخ اعتیاد میان بانوان و نوجوانان ۱۵ ساله را از دیگر مشکلات بیان کرد و به ارتباط گیری، جامعه پذیری و بومی سازی مشکلات در راستای بهبود شرایط جامعه توصیه کرد.
سرهنگ پاسدار محمد پودینه فرمانده سپاه شهرستان سراوان هم در ادامه افزود: دین داری، همگرایی علمای شیعه و سنی  و وحدت موجود در شهرستان از اساسی ترین و بنیادی ترین معروفات در این منطقه است.
وی به تقویت تحکیم مبانی خانواده تأکید داشت و ضمن ابراز نگرانی در بحث طلاق، اجرای برنامه های مناسب با توجه به بداخلاقی های انجام شده در فضای مجازی را لازم دانست.
 
محسن اکبری دبیر ستاد احیای امر به معروف و‌نهی از منکر استان در این‌جلسه به شناسایی معروفات و منکرات شهرستان تاکید کرد و گفت: ستاد احیای امر به معروف استان امروز در کشور جزو برترین ستادها است.
 
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان نیز در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به وضعیت موجود در میان مردم و ادارات، شاهد منکرات مغرض در این منطقه نیستیم و در جامعه سراوان نگاه اسلامی حاکم است.

انتهای پیام/الف.د
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۵۱۳
مرجع : شستون


ارسال