جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس شبکه بهداشت و‌درمان سراوان گفت: واحد نظارت بر درمان به صورت مستمر از درمانگاه مربوطه بازدید انجام داده و تذکرات اولیه را به‌صورت کتبی داده که در صورت عدم اصلاح و یا معرفی پزشک و مسئول فنی طبق قانون به تعزیرات حکومتی معرفی می شود.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، در روزهای اخیر‌متنی با عنوان فعالیت سونوگرافی تحت نظر فردی فاقد تخصص در یکی از درمانگاه های سراوان منتشر شده است.
در این متن آمده است، براساس شنيده ها یكي از درمانگاهاي خصوصي اطراف بيمارستان رازي سراوان اقدام به سونوگرافي مي کند که گفته مي شود اين مركز مجوز سونوگرافي ندارد و علی رغم اينكه وانمود مي كنند، فرد سونوگراف پزشك متخصص نبوده! که در اين مركز اقدام به فعالیت کرده است كه جاي تامل دارد.
در ادامه این متن آمده است حتي گفته شده بسیاری از اين سونوگرافي ها درست نبوده و پزشكان بيمارستان هم اظهار عدم رضايت كرده اند! و بیماران را جهت انجام سونوگرافی مجدد به پزشک سونوگراف دیگر ارجاع می دهند که این خود متحمل هزینه گزاف به بیمار می شود.
در قسمت دیگری مطرح شده است که شبكه بهداشت و درمان سراوان از این اقدام غیر مجاز درمانگاه بی اطلاع است که شنيده شده بهداشت و درمان سونوگرافي اين مركز خصوصي را تاييد نكرده و‌ گفته است كه سونوگرافي باید توسط متخصص انجام شود و اينكه دانشجو درمركزي باعنوان متخصص كار كند خلاف شرع وقانون است و تذكرات لازم را داده اند.
در پیگیری هایی که خبرنگار شستون در این‌خصو‌ص از رضا رضا زاده پراپری رئیس شبکه بهداشت و درمان داشت، وی اظهار کرد: نظارت بر مطب ها، کلینیک ها و بخش های خصوصی جزو وظایف ذاتی شبکه بهداشت و درمان است که واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت این اقدام را به صورت مستمر انجام می دهد.
وی افزود: طی بازدید های به عمل آمده از درمانگاه، تذکرات اولیه به صورت کتبی داده شده و تذکر دوم هم داده می شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان سراوان اضافه کرد: در صورت عدم معرفی پزشک متخصص و یا مسئول فنی، این درمانگاه طبق قانون به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شود‌.
رضا زاده پراپری خاطر نشان کرد: با راه اندازی بخش های خصوصی در این‌شهرستان بسیار موافق است چرا که در این صورت باری از دوش بیمارستان برداشته و خدمات با کیفیت تری به مردم ارائه می شود.
وی با اشاره به مهم بودن موضوع سلامت مردم در حوزه بهداشت نسبت به دیگر صنوف، گفت: قبل از انجام هر گونه فعالیتی در حوزه سلامت باید مجوزهای مربوطه اخذ شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان سراوان در پایان تصریح کرد: بازدید ها به صورت مستمر از مراکز خصوصی انجام و تذکرات لازم داده می شود و در صورت عدم اصلاح به تعزیرات حکومتی معرفی می شوند.

انتهای پیام/ الف. د
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۵۷۰


ارسال