دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ,30 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
با پیگیری های نماینده شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان، برقراری پرواز در فرودگاه سراوان تا دهه فجر امسال انجام می شود.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، کانال تلگرامی رسمی محمد باسط درازهی نماینده مردم شهرستان های  سراوان، سیب و سوران و مهرستان نوشت، نماینده سراوان به همراه وحید امرا رئیس فرودگاه سراوان با دهقان معاون رئیس سازمان هواپیمایی کشور، شرفبافی مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، محمدی بخش مدیر عامل شرکت هواپیمایی پویا و اسفندیاری قائم مقام مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور در خصوص برقراری پرواز های فرودگاه شهرستان به نقاط مختلف کشور دیدار کرد.
  در ادامه این متن آمده است، در این دیدارها مسئولان مربوطه قول مساعد جهت برقراری پرواز در مسير هاي تهران -زاهدان - سراوان و بلعكس و مسیر بندر عباس -زاهدان - سراوان و بلعكس توسط هواپيمايي  ايران اير و هواپيمايي پويا تا ‌دهه فجر امسال را دادند.
همچنین امینی معاون وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم در سفری که در خرداد ماه به سراوان داشت از اختصاص هواپیمای کوچک ATR به فرودگاه شهرستان سراوان خبر داده و‌ گفته بود برای دریافت 20 فروند هواپیمای کوچک انعقاد قرارداد شده و در صورت تحویل آنها یک هواپیما درفرودگاه سراوان پرواز خواهد کرد.
مولوی سید عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهل سنت سراوان هم در گفت و گویی که دهم اسفند سال گذشته با شستون داشت، گفته بود دولت یازدهم برای راه اندازی مجدد فرودگاه  چندین بار وعده داده است اما در مدتی که از عمر دولت یازدهم گذشت، حتی یک‌پرواز مسافربری هم در این مکان برای مردم انجام نشده است.
فرودگاه سراوان  با حضور رییس سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، نماینده ولی فقیه و استاندار در ۱۴ آذر سال ۸۶ با اعتبار اولیه ۱۶ میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.
همچنین در هفته دولت سال ۱۳۸۱ سالن های ورودی و خروجی این فرودگاه نیز افتتاح شد.
سید محمود داودی مدیر کل فرودگاه های سیستان و بلوچستان در بازدیدی که ظهر دوشنبه ۶ دی ماه سال ۸۹ از فرودگاه سراوان داشت، فعال شدن فرودگاه سراوان را با توسعه باند امکان پذیر بیان کرد که آن هم نیازمند اعتبار زیادی است که برای تأمین آن باید از کمسیون ماده ۳۲ قانون برنامه چهارم توسعه مجوز های لازم گرفته شود.
وی گفته بود که طول باند این فرودگاه دو هزار و ۲۵۰ متر و عرض آن ۵۵ متر است  که به علت تکمیل نشدن روکش باند و نبود ظرفیت کافی برای توسعه آن، فعالیت فرودگاه به تأخیر افتاده است.
علی ای حال راه اندازی مجدد فرودگاه شهرستان سراوان یکی از آرزوی های چندین ساله مردم این خطه از کشور است که مسئولین بارها وعده راه اندازی مجدد آن را به مردم داده اند اما تا کنون این وعده محقق نشد و باید منتظر ماند و دید آیا تا ایام الله دهه فجر پروازهای این فرودگاه مجدد برقرار می شود یا خیر؟
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۵۷۶
مرجع : شستون


ارسال