سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ,27 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
نماینده مردم سراوان، مهرستان و سیب و سوران در مجلس شورای اسلامی گفت: ترانزیت هوایی یکی از مولفه های مهم برای رشد و توسعه یک منطقه است و در دنیا جزء راحت ترین نوع ارتباطات محسوب می شود.
به گزارش عصرهامون؛ محمد باسط درازهی در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه با برخی از شرکت های هوایی و مسئولین مربوطه در زمینه راه اندازی فرودگاه سراوان رایزنی هایی صورت گرفته است، گفت: قرار است شرکت پویا یکی از خلبانان ایرانی که خارج از کشور مشغول به تحصیل می باشد را پس از پایان دوره برای این شهرستان در نظر بگیرد.
 
وی با بیان اینکه خط هوایی مستقر در استان و خط بندر عباس، زاهدان و سراوان در دستور کار قرار گرفته است، افزود: ترانزیت هوایی یکی از مولفه های مهم برای رشد و توسعه یک منطقه است و در دنیا جزء  راحت ترین نوع ارتباطات محسوب می شود.
 
نماینده مردم سراوان، مهرستان و سیب و سوران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه اندازی خط هوایی بین المللی صرفه اقتصادی خوبی برای کشور دارد، یاد آور شد: جهت برقراری ارتباط بین المللی با کشور های دبی، امارات و عمان می توان از خط هوایی سراوان- چابهار هم استفاده کرد.
 
وی خط هوایی و ترانزیتی سراوان به پنجگور پاکستان را یکی از موقعیت های مناسب اقتصادی جهت صادرات کالا دانست و توضیح داد: با توجه به اینکه حوزه معادن به سرمایه گذاری هنگفتی نیاز دارد وجود فرودگاه می تواند نقش مهمی در جذب سرمایه گزار داشته باشد.
 
درازهی طرح گردشگری را پایه و اساس اقتصاد هر کشور در قرن بیست و یک دانست و اذعان کرد: شهرستان های استان سیستان و بلوچستان ظرفیت جذب گردشگر را در خود دارد.
 
وی ادامه داد: با توجه به حضور 9 هزار دانشجو در شهرستان سراوان پزشکان و دانشگاهیان مطالبه گر ترین افراد جهت راه اندازی فرودگاه بوده اند و امید است در آینده نزدیک این راه ارتباطی مهم راه اندازی شود.
 
نماینده مردم سراوان، مهرستان و سیب و سوران در مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: وجود خط هوایی و راه اندازی فرودگاه در منطقه سراوان نقش مهمی در جذب اساتید مجرب و بهبود اقتصاد منطقه دارد.
 
انتهای پیام / م.ش
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۵۹۳
مرجع : شستون


ارسال