جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ,14 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس شورای اسلامی شهر خاش گفت: فعالیت های فرهنگی و اجتماعی زیر بنای اصلی توسعه شهری است و برنامه این شورا با محوریت فرهنگی و نگاه انسان‌مدارانه پیگیری می‌شود.
به گزارش عصرهامون، بهزاد بهادری در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی در شهر خاش، اظهار کرد: در حوزه فرهنگی برنامه شورای شهر با رویکرد مدیریت شهری خواهد بود و با روی کار آمدن شورای شهر پنجم این مهم در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه برگزاری برنامه های شاد، مفرح و آموزش لازم  در شهر خاش حق مردم است، تصریح کرد: اعضای شورای شهر خاش و شهرداری برای برگزاری برنامه های شاد، برنامه ریزی کردند.

بهادری با بیان اینکه حضور جوانان در فضاها، اماکن ورزشی و فرهنگی مانع گرایش آنها به سمت تفریحات ناسالم می‌شود، تصریح کرد: باید سرانه‌های فرهنگی و ورزشی برای عموم شهروندان افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه جهت تسریع در ساخت اماکن فرهنگی و ورزشی نیازمند استفاده از توان ‌بخش خصوصی هستیم، افزود: تاکنون ۲چمن مصنوعی در محلات نصب شده و خرید و اجرای امکانات ورزشی در فضاهای باز و پارک ها و سایر محلات در دستور کار است.

بهادری با بیان اینکه رسالت اصلی حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری ارتقای فرهنگ شهروندی است، خاطرنشان کرد: بخش زیادی از مشکلات شهری همچون ترافیک ریشه آن به مسائل فرهنگی برمی گردد که اگر حوزه فرهنگی تقویت شود بیشتر مسائل شهری هم برطرف خواهد شد.

وی تاکید کرد: کمیسیون های فرهنگی و عمرانی این دوره از شورا از افکار واندیشه های متفاوت مردمی با دعوت از صاحب نظران و اساتید و متخصصان مباحث و مسائل در دستورکار جلسات کمیسیون بهره مند شدند.

بهادری با بیان اینکه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در عرصه ارتقای فرهنگ شهروندی زیر بنای اصلی توسعه شهری است، افزود: در صورت فرهنگ سازی و توسعه و گسترش فرهنگ صحیح جامعه، زمانی فرم عوارض به شهروندان تقدیم می‌شود آنها با جان و دل و از روی اشتیاق هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر خاش گفت: مدیریت شهری باید در راستای توسعه فرهنگ در جامعه تلاش کند و ظرفیت‌هایی در این راستا وجود دارد که باید مورد توجه باشد .

وی با بیان اینکه در زمینه فرهنگی مسابقه انشاء نویسی با عنوان"پاکبانان" در سطح مدارس شهر خاش برگزار شده است، اذعان کرد: آموزش زیست شهری و رفتار شهروندی در کلیه مدارس ابتدایی شهر در حال اجرا است.

بهادری با بیان اینکه شورای شهر خاش خود را موظف به پاسخگویی به مردم می‌داند و باید صادقانه و جهاد گونه به مردم خدمت کند، اظهار کرد: همواره در شورای شهر پنجم تلاش شده نسبت به شفاف‌سازی در خصوص اقدامات، عملکرد، هزینه‌ها و دریافتی‌ها مدیریت لازم در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۶۰۶
مرجع : تفتان ما


ارسال