پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۶
در بیانیه های جداگانه طوایف بلوچ اعلام شد:
طوایف بلوچ همواره حامی و پشتیبان نظام هستند/ صفوم مردم از آشوب گران جدا است
 
سران طوایف و اقشار مختلف مردم شهرستان های سیستان و بلوچستان طی بیانیه هایی اقدامات اغتشاشگران و آشوبگران در برخی از نقاط کشور را به شدت محکوم کردند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از تفتان ما، سران طوایف و اقشار مختلف مردم شهرستان خاش طی بیانیه های جداگانه ای به پایگاه خبری تحلیلی تفتان ما از طریق نمابر، ضمن محکومیت اقدامات اغتشاشگران و آشوبگران در برخی نقاط کشور، از سران فتنه و سرکرده آنان استکبار جهانی اعلام انزجار و نفرت کردند.
 
در متن بیانیه شورای اسلامی بخش مرکزی خاش آمده است؛
یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا بِطَانَةً مِّن دُونِکُمْ لَا یَأْلُونَکُمْ خَبَالًا وَدُّوا مَا عَنِتُّمْ قَدْ بَدَتِ الْبَغْضَاءُ مِنْ أَفْوَاهِهِمْ وَمَا تُخْفِی صُدُورُهُمْ أَکْبَرُ قَدْ بَیَّنَّا لَکُمُ الْآیَاتِ  إِن کُنتُمْ تَعْقِلُونَ
 
«ای مومنان از غیر خودتان (از مسیحیان و یهودیان) را دوست و محرم اسرار خود قرار ندهید چرا که آنان از ضربه زدن به شما هیچگاه کوتاهی نخواهند کرد و به دنبال این هستند که شما همواره در رنج و زحمت باشید. دشمنی شما را بر زبانشان آشکار می کنند اما آن کینه و عداوتی که از شما در دل دارند بسیار بزرگتر است. ما آیات ( راههاى پیشگیرى از شرّ آنها) را براى شما بیان کردیم اگر بیندیشید.» (آل عمران 118)
 
در ادامه این بیانیه آمده است: طی روزهای اخیر برخی شهرهای کشور شاهد تجمعاتی صنفی و اقتصادی و بیان مطالبات گروههایی از مردم عمدتا در حوزه های گلایمندی از برخی گرانی ها و غیره بوده است که  باید توجه داشت که اساس اعتراض این دسته از  مردم  از ابتدا به هیچ وجه سیاسی و فتنه‌گون نبوده و نیست اگر چه بدون شک عناصر فرصت‌طلب و استکبار جهانی و رسانه‌هایش همچون گذشته  تلاش کرده اند  مسیر مطالبات مردمی را با حمایت ظاهری و فریبنده  و شیطانی  به سمت دلخواه خود برای نیل به مقاصدشان سوق دهند.

این بیانیه می افزاید: همانگونه که بارها و بارها رهبر فرزانه انقلاب انتقاد سازنده را کارگشای مشکلات جامعه بیان فرمودند و رییس جمهور نیز در جلسه اخیر هیات دولت انتقاد سازنده را حق مردم دانسته و آن را از نشانه های مردم سالاری دینی ذکر کردند، ملت بیدار و با بصیرت ایران اجازه بهره برداری و سوء استفاده دشمنان ملت ایران و در راس آن امریکا و اسرائیل جنایتکار و هم‌پیمانان انها را نخواهند داد و با تمیز قایل شدن بین انتقادات و اعتراضات قانونی با تخریب و اغتشاشات،  با نگاه به داخل و توانمندی های جوانان این مرز و بوم، به پیشرفت روزافزون ایرانی آباد و سربلند و تقویت توانمندی ها و رفع نقیصه های اقتصادی همت خواهند گمارد.

این بیانیه تصریح می کند: دشمنان بدانند که این ملت و مسئولان کشور، همانند همیشه و طی ۳۹ سال گذشته تاکنون،  در مقابل  توطئه ها و موج‌سواری دشمن و بحران سازی وآشوب استکبار جهانی،  ضمن حفظ هوشیاری و ولایتمداری و پایبندی به آرمانهای والای شهدا، ساکت نمی نشینند.

این بیانیه می افزاید: بدخواهان جمهوری اسلامی ایران آگاه باشند، اگر تصور می کنند که  خواهند توانست با سوء استفاده از احساسات عمومی و  برخی مطالبات صنفی و اقتصادی مردم،  باایجاد ناامنی و تشنج در  کشور، وحدت،  امنیت و ارزشهای این نظام را به مخاطره بیندازند،  بی شک  این آرزو را به گور خواهند برد و شیعه و سنی، فارس و کرد و بلوچ و لر و ترکمن و سایر اقوام سرزمین ایران اسلامی همچون‌گذشته توطئه های آنان را خنثی خواهند کرد.

در پایان این بیانیه آمده است: جوانان این‌ مرز و بوم با امید به اینده و در مسیر اعتدال ، عقلانیت و اسلامیت خود و با همدلی و عزم عمومی در کنار تمامی ارکان ایران اسلامی ، به مشکلات فایق خواهند آمد و با گامهای استوار  اینده ایران را بیش از پیش خواهند ساخت و مانند همیشه به جهانیان  نشان خواهند داد، ملت ایران فریب تزویر و دلسوزی دروغین دشمنان این خاک را نخواهند خورد.
 
همچنین در متن بیانیه مردم و مسئولان نوک آباد خاش آمده است؛
در این بیانیه آمده است: به دنبال وجود مشکلاتی در کشور در مبحث گرانی ها در بدنه مردم نگرانی هایی پدید آمد و مردم تجمع های مسالمت آمیزی را پیش بینی کردند اما دشمنان اسلام و کشور، منافقان داخلی و خارجی هدایت برنامه های اعتراضی را بر عهده گرفتند که متاسفانه در کشور آشوب و اغتشاش ایجاد و دامنه نا امنی سبب سوءاستفاده ضد انقلاب شد.

در این بیانیه تاکید شده است: اقشار مختلف مردم ایران اسلامی در سالهای قبل و بعد از انقلاب برای رسیدن به حقوق خود هزینه داده اند و هم اینک نیز با هوشیاری و بیداری با نقشه های دشمنان مقابله خواهند کرد.

این بیانیه می افزاید: اهانت به ارزشهای اسلامی و مسئولان در منش و رفتار مردم بزرگ ایران جایی ندارد و قطعا اگر اینگونه برنامه ای مشاهده می شود، باید بدانیم که توطئه دشمنان است، زیرا همه می دانیم اعتراض از راه قانون و راهپیمایی به صورت مسالمت آمیز حق ملت بوده و دولتمردان هم باید به خواسته های مردم احترام بگذارند و بتوانند به مردم عزیز کشورمان خدمت کنند و امنیت و آرامش در جامعه بزرگ ایرانی حکم فرما شود.

در متن بیانیه طایفه مرادزهی آمده است؛
طایفه مرادزهی  اقدامات ساختار شکنانه تعدادی فریب خورده را که بر ضد منافع و امنیت ملی کشورمان گام بر می دارند به شدت محکوم می نماییم و این تحرکات را از توطئه های کور دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب می دانیم که از هر فرصتی برای تضعیف و ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران استفاده کرده و در صددند از مطالبات به حق مردم و بزرگنمایی مشکلات کشور سوءاستفاده های سیاسی و امنیتی کرده و آن را در راستای ایجاد آشوب و فتنه انگیزی در داخل کشور هدایت و منحرف نمایند تا بتواند در پیشرفت نظام و امنیت پایدار جمهوری اسلامی ایران خللی وارد کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: طایفه مرادزهی  در طول سالهای سپری شده از عمر پربرکت انقلاب نشان داده اند که حامی و وفاداران این انقلابند و همیشه حامی انقلاب خواهند ماند

این بیانیه می افزاید: این دشمنان همان شکست خوردگان بصیرت حماسه بزرگ نهم دی ملت انقلابی ایران هستند که می خواهند فتنه انگیزی را برعلیه انقلاب پرشکوهمان برپا کنند،اما اینان بدانند که بازهم سیلی سخت خواهند خورد و ملت بزرگ ایران با عنایت خداوند متعال و هدایت های رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی امام خامنه ای عزیز در مسیر آرمانی و الهی خود پیش خواهد رفت و مشکلات کشور نیز با تدابیر و تلاش مسئولان دلسوز کشور و کمک مردم با بصیر ایران حل خواهد شد.

این بیانیه تصریح می کند: دشمنان اسلام و مسلمین از پیروزی محور مقاومت و نقش فرزندان انقلاب اسلامی ایران در این پیروزی بزرگ و همچنین از بصیرت و دفاع چندین ساله ملت ایران از اصول انقلاب به خشم آمده اند، به خیال خود می خواستند که در آستانه حماسه بزرگ 9 دی که برخواسته از عشق ملت همیشه در صحنه ایران در دفاع از انقلاب و ولایت بوده و هست فتنه دیگری را بر علیه ملت و نظام تحمیل نمایند که با روشنگری های مسئولان کشور نقش بر آب شد و ملت صبور ایران فریب دلسوزی های ظاهری و منافقانه دشمنان را بر نتابید و آنها را در رسیدن به اهدافشان ناکام گذاشت.

در پایان این بیانه آمده است: طایفه مرادزهی ضمن تجدید مجدد با مقام معظم رهبری آمادگی خود را اعلام می کند که از نظام و انقلاب دفاع خواهد کرد.
 
همچنین در متن بیانیه طایفه ریگی آمده است؛
پیروزی انقلاب اسلامی ایران، حادثه مهم و حیرت انگیزی برای جهانیان بود این حادثه بزرگ از یکسو معادلات سیاسی استکبار را در ادامه ی سیاست سلطه و تقسیم استعماری جهان برهم زد و از سوی دیگر یکی از استوارترین رژیم های وابسته را که از حمایت قدرت های بزرگ برخوردار بود، ریشه کن ساخت و یک بار دیگر اسلام را به عنوان یک قدرت تعیین کننده در جهان مطرح نمود و چشم اندازی از وحدت جهان اسلام، را در برابر منافقان و دشمنان اسلام پدید آورد.
در ادامه این بیانیه آمده است: دشمنان ایران و اسلام همواره از هوشیاری مردم شهید پرور و ولایت مدار کشور عزیزمان ایران وحشت دارند و به هر بهانه‌ای سعی دارند انسجام و وحدت را بر هم زنند و آن را در مسیر امیال خویش هدایت می کنند.

این بیانیه می افزاید: چند روزی است که عده‌ای معلوم الحال و سودجو همراه با رسانه‌های معاند با پیوند زدن مسائل اقتصادی به مسائل سیاسی در صدد آمدند تا به تهییج مردم و ایجاد فضای تنش زا و هیجانی در کشور بپردازند  تا از فضای موجود سوء استفاده کنند که در این راه به تخریب اموال عمومی و آسیب رساندن به اموال مردم بپردازند.

در پایان این بیانیه تاکید شده است: ما طایفه ریگی با محکوم کردن این حرکات کور و تخریب اموال عمومی، از همه مردم و مسئولان خواهانیم ضمن حفظ انسجام و آرامش خود و رعایت قانون، این حرکت‌های مذبوحانه را در نطفه خفه کرده و اجازه سوء استفاده به اغتشاش گران و فریب خوردگان را ندهند و از همه مسئولان و نیرو‌های نظامی و انتظامی، بسیج و همه دستگاه‌هایی که در حفظ امنیت این مرز و بوم همت می‌گمارند صمیمانه تشکر و قدردانی می کنیم.
 
همچنین دفاتر امامان جمعه شیعه و سنی، فرماندار خاش، نماینده مردم خاش در مجلس، مدیران و کارکنان دستگاههای اجرایی، اصناف و بازاریان، مدیران و مدرسان حوزه های علمیه اهل سنت، سران قبائل و طوایف و معتمدان شهنوازی، عمرزهی، کوشه ای، قلندرزهی، ترشابی، براهویی، شهلی بر، شه بخش، گرگیچ، میربلوچزهی، کرد و سهرابزهی، محمودزهی، بامری، تمندانی، نارویی، جمالزهی و خاشی، سالارزهی، مزارزهی، طوایف فارس و یزدی و بیرجندی، بخشداری نوک آباد، شورای اسلامی خاش، مدیریت و کارکنان شرکت سیمان، مدیریت و پرسنل کتاب و نوشت افزار دانشجو خاش، جامعه کشاورزان روستائیان و عشایر، پزشکان، ورزشکاران، فرهنگیان و بسیجیان خاش و غیره اقدامات و خرابکاری های روزهای اخیر اغتشاشگران را به شدت محکوم کردند.

 
طوایف بلوچ اجازه اغتشاش نمی دهند/ صفوم مردم از آشوب گران جدا است
جنگیز نوابی در گقتگو با دلگان پرس با اشاره به اینکه آشوبگران توسط خارجیها و دنیای استکبار حمایت می شوند، اظهار کرد: باید با این آشوبگران به صورت قانونی برخورد شود.
سرطایفه بامری تصریح کرد: این افرادیکه برای تخریب اموال عمومی مردم و اغتشاش به خیابان ها آمده اند، نقشه های شوم دشمنان را عملی می کنند.
وی با تاکید بر اینکه طوایف بلوچ اجازه اغتشاش و آشوب را در داخل کشور نمی دهند، ادامه داد: صفوم مردم از آشوب گران و اغتشاش گران جدا است.
نوابی با بیان اینکه مستکبران از اول پیروزی انقلاب اسلامی به دنبال ناامنی در کشور ما بوده اند، عنوان کرد: راه اندازی جنگ هشت ساله، حمایت از تروریست های منافقین، تحریم ها، فتنه سال 78 و 88، اغتشاشات امسال و همه اینها از جمله این اقدامات دشمن بوده است.
سرطایفه بامری طوایف بلوچ برای پایداری و برقراری امنیت در نظام جمهوری اسلامی ایران تمام سعی و تلاش خود را انجام می دهند، افزود: طایفه بامری از اول انقلاب شهدای بسیار زیادی را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.
وی خاطرنشان کرد: گروه های تروریستی و تکفیری که در سال های اخیر که درصدد بدنامی قوم بلوچ و موجب ناامنی شده اند جایگاهی در نزد طوایف بلوچ ندارند.
طوایف بلوچ همواره حامی و پشتیبان نظام هستند/ مردم در فضای مجازی در برابر گروه های معاند و ترویستی هوشیار باشند
خوبیار شهنوازی در گفت و گو با خبرنگار  تفتان ما با محکوم کردن اغتشاشات اخیر در برخی از نقاط کشور، اظهار کرد: پیامی که در کانال های ضد انقلابی مبنی بر همبستگی برخی طوایف با آشوب گران منتشر شده است را شدیداً تکذیب می کنم و انتشار دهندگان این مطالب جزء تفرقه، آشوب و اختلاف هیچ هدف دیگری ندارند.

وی با تاکید بر اینکه طوایف اعم از بلوچ و سیستانی همواره پشتیبان نظام و رهبری بوده اند، گفت: دشمنان از صدر انقلاب تاکنون به دنبال تفرقه و جدایی بین مردم و نظام بوده اند اما با بصیرت و اتحاد ملت غیور و ولایتمدار ایران اسلامی این توطئه ها و نقشه های شوم همواره با شکست مواجه شده است.

شهنوازی افزود: طوایف بلوچ در جنگ هشت ساله دفاع مقدس همواره پا در رکاب ملت برای دفاع از ناموس و وطن خود به میدان آمده اند و جان خود را فدای اسلام و انقلاب کرده اند و تا خون در رگ دارند آماده دفاع از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی با بیان اینکه آسیب و خسارت به اموال مردم و بیت المال قابل پذیرش نیست، تصریح کرد: دشمنان از اعتراضات و مشکلات مردم سوء استفاده کرده و برای رسیدن به اهداف پلید خود اموال عمومی را تخریب می کنند که باید این آشوب گران به سزای اعمال خود برسند و مجازات شوند.

سرطایفه شهنوازی خاطرنشان کرد: آتش زدن لاستیک، ترانس، خودپرداز، شکستن شیشه های اتوبوس و مغازه، هتاکی به قرآن و پرچم مقدس ایران، اشتعال در معابر، کندن چراغ راهنمایی و رانندگی، خرد کردن شیشه های اتومبیل پارک شده در خیابان را به شدت محکوم می کنیم واین اقدامات تنها به جامعه و اقتصاد مردم ضربه می زند و هیچ کجای دین اسلام این اقدامات را قبول ندارد.

وی با بیان اینکه اعتراض مردم به وضعیت معشیتی حق مردم است اما آشوبگری و اغتشاش محکوم است، اذعان کرد: در برگزاری اغتششات و آشوب های خیابانی دست دشمنان و استکبار جهانی کاملاً نمایان است و این دشمنان هرگز به دنبال حل مشکلات مردم و دلسوز نیستند.

شهنوازی با بیان اینکه باید والدین، علماء و خادمان طوایف نسبت به آگاهی بخشی و بصیرت افزایی جوانان اقدام کنند، اظهار کرد: جوانان نباید مورد سوء استفاده آشوبگران قرار بگیرند و تمامی افراد طایفه شهنوازی همواره درخدمت امنیت نظام و تحت ولایت مقام معظم رهبری هستند
 
انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۶۵۴
مرجع : تفتان ما


ارسال