جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ,19 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
شهردار خاش گفت: تقویت فضای سبز شهری نقش تاثیرگذاری در سلامت روانی شهروندان دارد و برای نخستین بار در تاریخ این شهرستان، یک هزار اصله نهال درخت کاج "توپی" کاشت شد.
به گزارش عصرهامون،  عبدالمجید تمندانی در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با بیان اینکه فضای سبز و توسعه آن سبب ارتقاء روحیه نشاط و شادابی در میان شهروندان می شود، اظهار کرد: فضای سبز زیبایی بصری ویژه ای را به محیط پیرامون می بخشد از این رو اجرای طرح نهضت درختکاری در دستور کار  این شهرداری قرار گرفت.
وی تصریح کرد: کاهش آلودگی هوا، کاهش بیماریهای تنفسی، محل زیست مناسب برای پرندگان، افزایش ذخیره منابع آب زیرزمینی، تلطیف هوا، افزایش سرانه فضای سبز، جلوگیری از هرگونه فرسایش خاکی، آبی و بادی و ایجاد فضای مطلوب در سطح شهر از مهم ترین مزایای کاشت درخت است.

تمندانی با اشاره به کاشت  هزار اصله درخت در سطح پارکهای محله ای، بلوارها و میادین، گفت: در فاز نخست عملیات کاشت کاج تهران و توپی در بلوارها و پارکهای سطح شهر با همکاری واحد فضای سبز  درحال اجراست.

 
وی خاطرنشان کرد: در اجرای طرح درخت کاری  از انواع گونه های پهن برگ و سوزنی و مثمر شامل؛ چتری، زیتون تلخ، سنجد، کاج تهران، کاج سیاه و افرا استفاده خواهد شد.

شهردار خاش با بیان اینکه تاکنون یک هزار اصله درخت کاج تهران و توپی در سطح این شهرستان کاشته شده است،  افزود: شرایط آب و هوایی و سازگاری با اقلیم منطقه، نیاز آبی کم، بومی بودن و نگهداری آسان از مهمترین اهداف استفاده از کاج در سطح خاش است.

وی یادآور شد: احیاء بلوارها، میادین و پارک های محله ای با هدف سرسبزی و زیباسازی از جمله مهمترین برنامه های شهرداری خاش است.
 

 
تمندانی ادامه داد: به منظور بازسازی و بهسازی بوستان های محله ای، علاوه بر عملیات جدول گذاری و کفپوش معابر پارک، طراحی مجدد عرصه های فضای سبز و نیز تعویض نیمکت ها، سطل های زباله و پایه چراغهای فرسوده و وسایل بازی کودکان  در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه بهسازی پارک ها و توسعه فضای سبز به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های مدیریت شهری خاش است، تصریح کرد: توسعه فضای محیطی و پارک ها عاملی کلیدی در سلامت روحی و روانی شهروندان است.

شهردار خاش اذعان کرد: کنترل آلودگی هوا، آلودگی صدا و تولید اکسیژن از مهمترین اثرات زیست محیطی فضای سبز است که با افزایش و توسعه پارک های محله ای و کاشت درختان در همسایگی مناطق مسکونی، اداری، تجاری و در حاشیه خیابان ها می توان ارزش زیبا شناختی یک شهر را افزایش داد.

تمندانی اظهار کرد: همزمان با شروع فصل پاییز و زمستان در شهر خاش با  مساعد بودن شرایط جوی و در راستای افزایش بهره‌وری فضاهای سبز موجود، عملیات بهسازی و ساماندهی کاشت اجرا می‌شود.

انتهای پیام/3028

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۶۵۷
مرجع : تفتان ما


ارسال