پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه و رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خاش گفت: قطار انقلاب اسلامی در همه دنیا قدرتمندانه به جلو حرکت می کند و لذا برنامه های دهه فجر باید به شکل مردمی و بسیار باشکوه برگزار شود.
به گزارش عصرهامون،  حجت الاسلام غلامرضا دهقان در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما اظهار کرد: وحدت و انسجام ملی مهم‌ترین پیام و هدف جشن‌های دهه فجر انقلاب اسلامی است چرا که با اتحاد و یکپارچگی آحاد ملت به رهبری امام راحل به پیروزی رسید.

وی گفت: در شرایط حاضر بیش از هر زمانی به وحدت و اتحاد نیاز داریم تا اهداف شوم که با هدف ایجاد تفرقه و جدایی تلاش از کمرنگ کردن آیین‌های دهه فجر است، خنثی شود.

حجت الاسلام دهقان با تاکید بر اینکه باید همه دستگاه ها و ادارات شهرستان خاش در جهت اجرای هرچه بهتر و باشکوه تر برنامه های دهه مبارک فجر تلاش کنند، افزود: امام راحل می فرمایند:"حفظ و نگهداری این انقلاب از پیروزی آن مشکل تر است" لذا انقلاب احیاگر سربلندی ملت غیور و همیشه در صحنه ایران است و موجب ارتقاء جایگاه امروز ایران در دنیا شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان خاش با تاکید بر اینکه مراسم راهپیمایی روز 22 بهمن امسال باید پرشورتر از سالهای قبل برگزار می شود، ادامه داد: دهها عنوان برنامه ویژه پیروزی انقلاب در شهر و مناطق روستایی و عشایری این شهرستان به اجرا در می آید.

امام جمعه شهرستان خاش خاطرنشان کرد: توجه به کمیت و محتوای برنامه‌های دهه فجر  بسیار مهم است و لذا در این برنامه‌ها باید افکار و اندیشه های امام خمینی(ره) و منویات رهبر انقلاب که با هیچ مقامی در جمهوری اسلامی قابل مقایسه نیستند، برجسته تر شود.

وی با بیان اینکه باید جشن های دهه فجر انقلاب اسلامی از حالت اداری خارج شود، گفت: جشن های این ایام الله باید با رویکرد مردم محوری و مشارکت خودجوش اقشار مختلف برگزار شود.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان خاش با بیان اینکه خصیصه اصلی امام خمینی(ره) صداقت و اعتمادشان به مردم بود، افزود: باید جشن های پیروزی انقلاب با مشارکت خودجوش مردمی و دخیل کردن آنها در برنامه ریزی ها از برگزاری کلیشه ای و سرد این آیین ها اجتناب کنیم.

وی یادآور شد: انقلاب برگرفته از بینش عمیق توحیدی و الهام گرفته از انقلاب سرخ عاشورای حسینی و مجاهدت های شهدای هشت سال دفاع مقدس بود.

حجت الاسلام دهقان با بیان اینکه شهدای جنگ تحمیلی با تبعیت از فرمایشات و دستورات امام راحل در مقابل حکومت استبدادی ایستادند، ادامه داد: رزمندگان جنگ تحمیلی در دوران هشت ساله دفاع مقدس در این مقاومت جانانه با افتخار به فیض شهادت نائل آمدند و نگذاشتند دشمن به ایران اسلامی نفوذ کند و ذره ای از خاک میهن را از دست ندادند.

وی با بیان اینکه باید دشمنان را با برگزاری هرچه بهتر برنامه ها و مراسمات دهه فجر ناامید کنیم، تصریح کرد: انقلاب ایران الگو و سرمشق دیگر کشورهای دنیا در حرکت های انقلابی و بیداری اسلامی است و لذا در حال حاضر در همه دنیا نگاه ها معطوف به ایران اسلامی است.

حجت الاسلام دهقان با بیان اینکه باید برکات و دستاوردهای انقلاب به نسل های سوم و چهارم منتقل شود، ادامه داد: فاصله میان نسل های امروز با گذشته باعث ایجاد مشکل می کند و مسئولان باید در این حوزه با نشر ارزش ها و حقایق انقلاب، اجازه ندهند تا دشمنان، جوانان این مرز و بوم را منحرف کنند.

وی با بیان اینکه برنامه های ایام الله دهه مبارک فجر در 22 کمیته برنامه ریزی شده است، گفت: کمیته های پشتیبانی و تدارکات، محرومین، روستاییان و عشایر، فرهنگیان،اصناف و بازاریان، علما و معتمدان، بانوان، بهداشت، ورزشکاران، دانشگاهیان، کارگری، بهداشت و درمان، خدمات و توسعه و عمران شهری و روستایی، فرهنگی و هنری، اطلاع رسانی و تبلیغات، شهداء و ایثارگران، بسیج و نیروهای مسلح و امنیت از جمله کمیته های است که باید قبل از دهه فجر فعالیت خود را آغاز کنند.

حجت الاسلام دهقان با اشاره به برنامه های دهه فجر در شهرستان خاش، ادامه داد: افتتاح پروژه ها، غبار روبی و عطرافشانی مزار شهیدان، برپایی یادواره شهیدان، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، برپایی نشست های مردمی و پرسش و پاسخ مردم با مسئولان، ویزیت رایگان بیماران، برپایی ایستگاههای سلامتی، مسابقات ورزشی، برپایی جشن انقلاب و نواختن زنگ انقلاب، برگزاری همایش های پیاده روی خانوادگی، آذین بندی شهر و ادارات، برگزاری شب شعر انقلاب، افزون بر 60 عنوان برنامه فرهنگی و ورزشی، تجلیل از قهرمانان ورزشی و غیره به مناسبت دهه فجر در شهرستان خاش برگزار می شود.

وی اذعان کرد: برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سیاه چادرهای فرهنگی و نمایش آیین های بومی و محلی شهرداری و دهیاران، اجرای مسابقات شتر دوانی و ورزش های بومی و محلی، نصب پلاکادر و پرچم در سردرب ادارات و نهادها، نشست هم اندیشی پیشکسوتان و ایثارگران عرصه دفاع مقدس، بازخوانی تاریخ انقلاب در مدارس و دانشگاه ها از سایر برنامه های دهه مبارک فجر در این شهرستان است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خاش اظهار کرد: دشمنان برای ضربه زدن به کشور از هرگونه فرصتی بهره می برند  و لذا  با درایت و بصیرت و حفظ وحدت و یکپارچگی و خدمت شایسته به مردم و مشارکت دادن مردم در امور باید تلاش کنیم از ظرفیت اقشار جامعه برای اجرای باشکوه برنامه ها بهره ببریم.

انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۶۵۸
مرجع : تفتان ما


ارسال