جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ,19 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی بارش اولین باران زمستانی زاهدان را در برگرفت که مردم به شکرانه این نعمت الهی سجده شکر به جای آوردند.
به گزارش عصرهامون، در حالی بارش اولین باران زمستانی زاهدان را در برگرفت که مردم به شکرانه این نعمت الهی سجده شکر به جای آوردند،  این باران زمستانی که از بامداد امروز در زاهدان شروع به بارش کرد هوای غبارآلود را تلطیف و زمین خشکیده را جان دوباره بخشید.
مرتضی فرجی کارشناس اداره هواشناسی سیستان وبلوچستان امروز در خصوص وضعیت آب و هوایی استان سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: آسمان استان نیمه ابری تا تمام ابری است که در همین راستا در زاهدان حدود 7دهم میلیمتر بارش باران داشته ایم.
وی بیان کرد: این سامانه بارش زا از عصرامروز خارج و آسمان استان عمدتا صاف می شود همچنان برای امروز بارش های خیلی خفیف و جزئی در نیمه شمالی و ارتفاعات جنوب شرق وجود دارد.
فرجی افزود: دیشب در زابل با وزش باد شدید و گرد و خاک مواجه بودیم که سرعت وزش باد به 65کیلومتر بر ساعت رسید که وزش تندباد و افزایش ریزگردها نیز در منطقه موجب کاهش شعاع دید در شهرستان زهک تا 1500 متر شد.
وی در تکمیل مطلب فوق ادامه داد: امروز هم وزش باد و گرد و خاک را با شدت کمتری در شهرهای شمالی و مرز غربی جنوب شرق استان خواهیم داشت.
کارشناس اداره هواشناسی خاطر نشان کرد: بادهای شمالی بادهای سردی هستند که این امر باعث کاهش دما در سطح استان می شود به گونه ای که کاهش دمای محسوس تا روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت که این امر باعث تشدید یخبندان در نواحی مرکزی می شود.
لازم به ذکر است که بر اساس پیش بینی های اداره هواشناسی سیستان وبلوچستان 29 اردیبهشت 96 آخرین باری که در زاهدان به میزان 0.3 میلی متر بارش داشتیم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۶۷۹


ارسال