سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ,22 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۱
با هدف ایجاد اشتغال پایدار؛
ارائه آموزش تولید قارچ در فضای باز به 300 نفر/ محصولات تولیدی از فعالان خریداری می شود
 
مدیر اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: با هدف ایجاد اشتغال پایدار به300 نفر از شهروندان در نقاط مختلف استان آموزش تولید قارچ در فضای باز داده شد.
مهدی فراهی شهری در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، افزود: معمولا عرصه های پرورش قارچ در تاریک خانه و فضای محدود و بسته انجام می شود اما در این کارگاه که با حضور استاد کشوری برگزار شد، پرورش قارچ در فضای باز آموزش و استاد حاضر در کارگاه، خرید محصولات تولیدی فراگیران دوره را تضمین کرد.
وی ادامه داد: این قارچ تولیدی برای خوردن و به عنوان غذای ماهی مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی با اشاره به صرفه اقتصادی داشتن پرورش قارچ، خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت موجود در استان و بیکاری جوانان، پرورش قارچ می تواند تضمین کننده اشتغال پایدار باشد.
این مسئول بیان کرد: در زابل و زاهدان 300نفر آموزش این دوره را دیده اند و درصورتی که تولید محصول قارچ را به ثمر برسانند، قراردادی برای خرید محصولات با آنها بسته خواهد شد.
وی گفت: کسانی که بعد از این دوره به دنبال کسب مدرک فنی و حرفه ای بروند و پس از آزمون بتوانند مدرک را بگیرند، می توانند از نهادهای مختلف برای رونق کسب و کار خود تسهیلات دریافت کنند و این درحالی است که از نظر بسیج سازندگی این افراد توانمند بوده و توانایی انجام کار را دارند.
فراهی شهری تصریح کرد: برای بسیج سازندگی داشتن مدرک ملاک نیست و  نوع فعالیت و اجرایی شدن طرح مورد تاکید است و می توانیم به این افراد تسهیلات اقتصاد مقاومتی از مبلغ  5تا15 میلیون تومان به آنها با بازپرداخت 3ساله و سود کم پرداخت کنیم.
وی ادامه داد: ایجاد اشتغال پایدار، محرومیت زدایی، توان افزایی افراد و تحقق فرامین مقام معظم رهبری در نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی از اهداف برگزاری این کارگاه بوده است.
گفتنی است این کارگاه آموزش مهارتی پرورش قارچ در فضای باز به مدت دو روز برای علاقمندان بسیجی، فرزندان بازنشستگان سپاه و بهبود یافتگان طرح ترک اعتیاد قرارگاه جواد الائمه سپاه در  زابل  و زاهدان و منطقه سیستان برگزار شد.
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۶۸۲


ارسال