پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس اداره بهزیستی شهرستان خاش گفت: 40 منزل مسکونی برای خانواده های دارای دو معلول در این شهرستان احداث می شود و تسهیلات ویژه ای برای این خانواده ها درنظر گرفته شده است.
به گزارش عصرهامون، ادریس تمندانی در گفت و گو با تفتان ما، اظهار کرد: خانواده های دارای دو معلول و بیشتر به صورت ویژه مد نظر اداره بهزیستی قرار دارند.

وی گفت: عملیات احداث 40 باب منزل مسکونی برای خانواده های دارای دو معلول شهرستان خاش به زودی آغاز می شود.

تمندانی با بیان اینکه بیش از سه هزار و 500 معلول نیازمند تحت پوشش بهزیستی خاش قرار دارند، ادامه داد:  کار شناسایی خانواده های بی بضاعت و نیازمند در منطقه آغاز شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون برای چهار خانواده نیازمند تحت پوشش بهزیستی خاش منزل و لوازم خانگی تامین شده است، تصریح کرد: به همت جمعی از خیران یزدی و مشارکت اداره بهزیستی و یک موسسه خیریه یک باب منزل برای رفع مشکل یک خانواده محروم و دارای دو معلول در منطقه سه راهی خاش اجاره و افزون بر 150 میلیون ریال لوازم خانگی برای آنها تهیه شد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان خاش با بیان اینکه خانواده های محروم و نیازمند با شرایط بسیار سخت و مشقت بار زندگی می کنند، خاطرنشان کرد:  سعی و تلاش می کنیم از توان خیران برای کمک به این افراد بی بضاعت استفاده کنیم.

وی افزود: 8 کمپ ترک اعتیاد در روستاهای اسماعیل آباد، محمدآباد و خیابان جمهوری این شهرستان وجود داشت.

تمندانی یادآور شد: با پیگیری ها و برررسی های انجام شده، از کل تعداد کمپ های ترک اعتیاد پنج واحد غیرمجاز در برخی روستاها بدون هماهنگی و نظارت بهزیستی شروع به کار کرده اند که حداقل امکانات برای ترک معتادین را هم نداشتند و لذا این کمپ ها پلمپ و از فعالیت آنها جلوگیری به عمل آمد.

وی با بیان اینکه در این کمپ های غیرمجاز بیش از 200 فرد معتاد به طور غیرقانونی حضور داشتند، تصریح کرد: عدم استفاده از روش های علمی در ترک اعتیاد، نگهداری دوره های متمادی معتادان در کمپ و پذیرش افراد غیربومی و ‌پذیرش بیش از حد ظرفیت مکانی از دلایل عمده پلمپ این اماکن است.

تمندانی ادامه داد: بسته به جرمی که در مرکز ترک اعتیاد صورت گرفته باشد مجازات نیز تعیین می‌شود و اگر شخصی برای دومین بار به تاسیس کمپ غیر مجاز مبادرت کند با او به عنوان مجرم برخورد می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان خاش با بیان اینکه ظرفیت هر یک از این کمپ ها برای یک دوره 21 تا 30 روزه 30 تا 45 نفر است، ادامه داد: تنها سه کمپ ترک اعتیاد دارای مجوز شهرستان خاش بیش از 150 فرد معتاد را زیر پوشش دارد و این مراکز می توانند حداکثر تا دو دوره افراد معتاد را برای درمان قطعی مورد معالجه قرار دهند.

تمندانی گفت: کمپ های ترک اعتیاد این شهرستان طبق دستورالعمل اقدام به ترک اعتیاد می کنند و هم اکنون افراد بیمار در این مراکز مشغول گذراندن دوره های اشتغالزایی و فنی و حرفه ای هستند و در پایان مبلغ 150 میلیون ریال به آن ها به عنوان وام خود اشتغالی پرداخت خواهد شد.

وی با تاکید براینکه افراد با تماس تلفنی با بهزیستی می‌توانند از مراکز ترک اعتیاد مجاز آگاهی کسب کنند،  توضیح داد: مراکزی که تابلوی بزرگ بهزیستی را دارند، مراکز مجاز محسوب می‌شوند.

تمندانی اذعان کرد: پیشگیری و آموزش جلوگیری از آسیب های اجتماعی در اولویت کار بهزیستی قرار دارد و لذا کار آموزش مردم و برنامه پیشگیری از اعتیاد در بیش از 30 نقطه شهری و روستایی خاش در حال انجام است.

وی اظهار کرد: متاسفانه آمار طلاق، بیکاری و به خصوص اعتیاد در شهرستان خاش هر روز افزایش پیدا می کند و باید مردم برای کاهش این آمار با نهادهای حمایتی و متولی همکاری کنند.

انتهای پیام /3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۶۹۲
مرجع : تفتان ما


ارسال