يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ,21 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
بخشدار مرکزی خاش گفت: فاز دوم طرح بزرگ آبرسانی دشت آبخوان به روستاهای این شهرستان با اعتبار 75 میلیارد ریال در حال اجراست که به زودی مشکل قطعی آب برخی روستاها حل خواهد شد.
به گزارش عصرهامون، مجتبی شجاعی در گفت و گو با تفتان ما اظهار کرد: فاز دوم آبرسانی دشت آبخوان شهرستان خاش با اجرای لوله گذاری به طول۳۸ کیلومتر و ساخت 6 مخزن به حجم 2 هزار متر مکعب در حال اجراست.

وی با بیان اینکه این پروژه با اعتبار 75 میلیارد ریال در حال انجام است، تصریح کرد: با بهره برداری از پروژه فاز دوم آبرسانی دشت آبخوان مهمترین زیرساخت منطقه فوق جهت اجرا در فاز سوم همین پروژه آماده می شود.

شجاعی گفت: بخش مرکزی خاش دارای ۸ مجتمع آب رسانی تحت پوشش و حدود ۳۰ چاه بوده و آبرسانی به حدود بیش از  ۲۰ هزار خانوار  با ظرفیت فوق در بخش مرکزی خاش انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پروژه در حال اجرای آبرسانی دشت آبخوان از خدمات ارزنده نظام در منطقه طی سالهای اخیر است.

بخشدار مرکزی خاش با اشاره به اختصاص یک دستگاه خودروی آتش نشانی به دهستان کارواندر، ادامه داد: خودروی مکانیزه آتش نشانی با پوشش سکونتگاه های منطقه کارواندر، در حوادث محورهای آن منطقه خدمت رسانی می کند.

وی با بیان اینکه ‌نباید از توانمندی های عشایر برای رونق اقتصاد کشور در زمینه های مختلف غافل شد، یادآور شد: عشایر با تولیدهای خود در راستای تامین گوشت قرمز و لبنیات، به اقتصاد کشور کمک  شایانی می کنند.

شجاعی با اشاره به ظرفیت های گردشگری شهرستان خاش، تصریح کرد: باید زمینه توسعه گردشگری در بخش دشت رباط فراهم شود تا گردشگران با مراجعه به این  بخش  از جاذبه های گردشگری این منطقه بازدید کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توسعه گردشگری در خاش و ورود گردشگران به این منطقه خوش آب و هوا سبب اشتغالزایی برای عشایر می شود.

بخشدار مرکزی خاش اذعان کرد: بیمه اجتماعی عشایر را با جدیت باید دنبال کنیم و از عشایر هم تقاضا داریم که نسبت به بیمه محصولات و دام های خود اقدام کنند.

وی اظهار کرد: برنامه های توسعه ای که برای مناطق شهری تعریف شده باید در محدوده عشایری نیز اجرا شود تا به شاخص های هدف گذاری شده برسیم.

انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۶۹۳
مرجع : تفتان ما


ارسال