پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۴
محکومیت گسترده علماء اهل سنت جنوب شرق کشور به شهادت ماموران ناجا؛
شهادت ماموران انتظامی خاش ناشی از عصبانیت استکبار جهانی از عزم و تلاش پلیس جهت برقراری امنیت است/ دشمن با پیشرفت و توسعه استان مشکل دارد
 
امامان جمعه و علمای اهل سنت جنوب شرق کشور حرکت ضد انسانی سودارگران مرگ و اشرار را در به شهادت رساندن پرسنل نیروی انتظامی محکوم کردند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از تفتان ما، بار دیگر خبر دردناک شهادت سه  تن از پرسنل فداکار نیروی انتظامی شهرستان خاش در درگیری با سوداگران مرگ، قلب مردم این شهرستان را به دردآورد و سبب جریحه‌دار شدن افکار عمومی به خصوص مردم ساکن در این منطقه شده است.

علماء و روحانیون اهل سنت استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی تفتان ما این اقدام تروریستی و شهادت ماموران جان برکف نیروی انتظامی را محکوم کرده  خواستار برخورد دستگاه های امنیتی با عاملان این اقدام و مسببین این جنایتها شدند.

افرادی که دست به اقدام تروریستی علیه نیروهای انتظامی می زنند با توسعه استان مشکل دارند 
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با محکومیت این اقدام تروریستی، اظهار کرد: شهادت اشخاصی که از این مرز و بوم و ناموس ملت دفاع می کنند هرگز پذیرفتنی نیست و به شدت این مسئله را محکوم می کنیم.  

مولوی محمدعلی شهنوازی تصریح کرد: نیروهای نظامی و انتظامی حافظ و نگهبان این آب و خاک هستند و  به شهادت رساندن این افراد نه تنها شرعی نیست بلکه با هیچ اصل اخلاقی هم قابل جمع شدن نیست و این افراد از دین اسلام خارج هستند و جایگاهی ندارند.
 
وی با اشاره به امنیت بسیار خوب شهرستان خاش، گفت: این افراد از آن سوی مرز حمایت و پشتیبانی می شوند و مزدوران آمریکا هستند و هدف آنها ناامن جلوه دادن خاک ایران اسلامی به عنوان باثبات‌ترین کشور خاورمیانه است.

مولوی شهنوازی با تاکید بر اینکه باید مقامات مسئول این موضوع را پیگیری کنند، خاطرنشان کرد: عاملان این جنایت را دستگیر کرده و به اشد مجازات قانونی و شرعی برسانند.

وی با بیان اینکه در استان پهناور سیستان و بلوچستان کارهای عمرانی بسیار خوبی در حال انجام است، افزود: این مزدوران که در آن طرف مرز هستند نمی خواهند این پیشرفت ها را ببیند و همواره درصدد برهم زدن نظام و امنیت این استان هستند.

وی با با بیان اینکه نیروی انتظامی قوت قلب و بازوی جامعه است، افزود: ریختن خون افرادی که در این استان به مردم خدمت می کنند جایز نیست و دشمن خدمت رسانی به مردم را بر نمی تابد و به دنبال اختلاف افکنی در منطقه است .

امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش اظهار کرد: به شهادت رساندن این نیروهای مردمی و خدمت گذار دلیلی جزء عصبانیت استکبار جهانی از عزم وتلاش نیروهای انتظامی برای امنیت منطقه ندارد.

شهادت سه تن از نیروهای انتظامی توسط انسان‌های قانون‌گریز انجام شده است
رابط نهاد نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان خاش در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما اظهار کرد: شهادت سه تن از نیروهای انتظامی جان برکف و خدمتگذار خاش اقدام ناپسندی است که توسط انسان‌های بزدل و قانون‌گریز انجام شده است.

مولوی یعقوب حسین بر با بیان اینکه ریختن خون افراد بیگناه خشم خداوند را جاری می کند، گفت: این گروهک های تروریستی از سوی استکبار جهانی حمایت می شوند.

وی افزود: کشورهای حامی تروریست همیشه با ارائه راهکارها و رویکردهای مختلف امنیتی، عمران و سازندگی استان به شدت مخالف بوده و عصبانی شده است و با اقدامات تروریستی آلام وارده به خود را قدری تسکین دهد اما مردم این استان با بصیرت و آگاهی به خوبی می دانند که اینگونه جنایات جز افزایش وحدت مردم نتیجه‌ای در پی ندارد.
 
مولوی حسین بر با بیان اینکه نیروهای امنیتی باید هرچه سریعتر عاملان این جنایت را دستگیر و مجازات کنند، خاطر نشان کرد: خون پاک این شهیدان درخت وحدت بین ایرانیان را آبیاری خواهد کرد و خداوند مکر مکاران را به خودشان باز می‌گرداند.

وی اظهار کرد: اقدامات نیروهای نظامی برای امنیت منطقه کاملا قابل لمس که است و  جمهوری اسلامی ایران بسیار قوی است و با این حرکتهای کور هیچگاه تضعیف نخواهد شد و روز به روز بر اقتدار جمهوری اسلامی ایران در دنیا افزوده خواهد شد.

حادثه شهرستان خاش نشان دهنده عمق جهالت گروهک های معاند و تروریستی است
امام جمعه اهل سنت مسجد عشره مبشره شهرستان خاش در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به شهادت سه تن از ماموران نیروی انتظامی شهرستان خاش، اظهار کرد: اینگونه جنایات نشان دهنده عمق جهالت این گروهک های معاند است چرا که با اعمال زشت و ننگین و حرکت های تروریستی، قصد برهم زدن نظم و امنیت جامعه و از بین بردن فرصت های سرمایه گذاری در استان را دارند که این خود بزرگترین ظلم در حق مردم ولایتمدار استان است.

مولوی یحیی ریگی با محکومیت شدید این اقدام، افزود: تمام علمای تشیع و تسنن این اقدامات تروریستی را به شدت محکوم و خواستار اشد مجازات برای عاملان آن هستند.
 
http://www.taftanema.ir/images/docs/000439/n00439931-b.jpg
وی با بیان اینکه این افراد از کشورهای آن سوی مرز حمایت می شوند، تصریح کرد: کشورهایی که از تروریستها حمایت می کنند بدانند که این اقدامات یکروز گریبان خود آنها را خواهد گرفت و درک کنند که هرگز دو اصل امنیت و وحدت شیعه و سنی و دولت و ملت در این استان برهم نخواهد خورد.

وی اظهار کرد:‌ بدون شک این قبیل حوادث، همانگونه که تا کنون هیچ تاثیری نه بین مردم و دولت و نه بین اقشار و مذاهب این استان نداشته است بعد از این نیز انگیزه نیروهای نظامی و انتظامی و مسئولان را در برقراری امنیت و نظم و همچنین عمران و آبادانی این مرز و بوم بیشتر خواهد کرد.

عاملان تیراندازی به سمت ماموران نیروی انتظامی خاش نوکران استکبار جهانی هستند
امام جمعه اهل سنت مسجد حنفاء شهرستان خاش در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با تبریک و تسلیت شهادت سه مامور نیروی انتظامی شهرستان خاش، اظهار کرد: اینگونه اقدامات غیرانسانی توسط افراد شرور با هدف برهم زدن نظم جامعه انجام می‌شود.

مولوی عبدالستار حسین زهی با تقدیر از نیروهای نظامی در جهت برقراری امنیت و آرامش در منطقه، گفت: این اقدامات تروریستی در دین مبین اسلام جایگاهی ندارد و خداوند در قرآن مجید مومنان را از ریختن خون مردم بی گناه بارها بر حزر داشته است چون حرمت خون افراد مومن واجب است.
 
وی تصریح کرد: ان شاالله به زودی این تروریستها به چنگال قانون اسیر خواهند شد و دشمنان بداند ذره ای این اقدامات به امنیت و وحدت این استان و اعتماد مردم به نیروهایی که خالصانه برای برقراری آرامش و امنیت خدمت می کنند خللی وارد نخواهد شد.
 
مولوی حسین زهی با بیان اینکه این مزدوران در پازل دشمن بازی میکنند، اظهار کرد: قطعا کسانی که دست به این اقدامات می زنند با توسعه و پیشرفت استان مشکل دارند.

وی اذعان کرد: هدف اصلی تروریستها از انجام این گونه جنایات بر هم زدن امنیت پایدار و وحدت است اما همه ما با تاسی از دستورات دین مبین اسلام و پیامبر اسلام (ص) و منویات رهبر معظم انقلاب همیشه در راستای وحدت عمل خواهیم کرد و به خوبی خدمت گذاران به مردم استان را می شناسیم.

گفتنی است؛ قاچاقچیان در منطقه رودهینار شهرستان خاش بلافاصله پس از مشاهده ماموران، با تیراندازی به سمت آنان درگیری مسلحانه را آغاز کردند و به روی آنها آتش گشودند و متاسفانه در جریان این درگیری سه نیروی پلیس میارزه با مواد مخدر خاش جان خود را در دم از دست داده و به شهادت رسیدند.

همچنین ستوانیکم رضا شهرکی، ستوانیکم کامبیز سنچولی و ستوانیکم رضا اصغریان از نیروهای یگان مبارزه با موادمخدر انتظامی خاش به فیض شهادت نایل آمدند.

انتهای پیام/3028

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۶۹۶
مرجع : تفتان ما


ارسال