پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۸
بخشدار مرکزی خاش خبر داد؛
احداث 24 مدرسه خیری در بخش مرکزی خاش/ این شهرستان نیازمند ساخت 60 مدرسه و 230 کلاس درس است
 
بخشدار مرکزی خاش گفت: 24 مدرسه خیری در این بخش احداث شده که در حال حاضر آخرین مدرسه خیری سال جاری در روستای چاه محبت در حال ساخت است.
به گزارش عصرهامون، مجتبی شجاعی در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با بیان اینکه همت در توسعه فضاهای آموزشی تکلیفی اجتماعی است، اظهار کرد: دبستان روستای چاه محبت از کیفیت و استاندارد لازم برخوردار نیست و کاملا فرسوده و قدیمی شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون 24 مدرسه خیری در بخش مرکزی خاش احداث شده است، تصریح کرد: دو فضای آموزشی جدید به همت خیران و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس و آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در این روستا در حال احداث است که جایگزین مدارس فرسوده خواهد شد.

شجاعی با قدردانی از مجموعه های فعال در مسئله مدرسه سازی و هدایت خیرین از جمله فرمانداری، آموزش و پرورش، سپاه و نوسازی مدارس، گفت: در حال حاضر 240 دانش آموز در شیفت صبح و بیش از 200 دانش آموز نیز در شیفت بعدازظهر در مدارس فرسوده چاه محبت درس می خوانند.

وی با بیان اینکه افزون بر 32 هزار دانش آموز در 280 مدرسه شهرستان خاش مشغول به تحصیل هستند، ادامه داد: این شهرستان نیازمند ساخت افزون بر 60 مدرسه و 230 کلاس درس است تا به متوسط فضای آموزشی کشور برسد.

بخشدار مرکزی خاش از اهداء بسته های تحصیلی و مانتو به برخی از مدارس روستاهای این بخش خبر داد و خاطرنشان کرد: بسته های تحصیلی شامل انواع دفتر، مدادرنگی و سایر نوشت افزار بین دانش آموزان نیازمند و محروم روستای گورچان توزیع شد.

وی اذعان کرد: با وجود اختصاص بودجه توسط دولت برای آموزش و پرورش همچنان در جامعه نیازمندیم تا کمک های بیشتری در این رابطه انجام گیرد تا افراد نیازمند برای تحصیل فرزندان خود دغدغه کمتری داشته باشند.
شجاعی اظهار کرد: توزیع لوازم التحریر در راستای محرومیت زدایی و توجه ویژه به مناطق محروم و روستایی انجام شده تا شاهد نشاط دانش آموزان در مدارس باشیم.

انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۶۹۷
مرجع : تفتان ما


ارسال