جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ,19 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
بخشدار مرکزی خاش گفت: 47 خانه بهداشت و 6 پایگاه اورژانس بین جاده ای در این بخش مشغول خدمات رسانی به روستاییان است.
به گزارش عصرهامون،  مجتبی شجاعی در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما، با بیان اینکه در حال حاضر 10 پروژه بهداشتی و درمانی با اعتبار 17 میلیارد ریال در بخش مرکزی خاش احداث می شود، اظهار کرد: این پروژه ها شامل؛ درمانگاه، خانه بهداشت، پایگاه اورژانس و پانسیون پزشکان که در روستاهای بخش مرکزی خاش به اجرا در آمده اند.

وی تصریح کرد: عملیات احداث مرکز خدمات جامع سلامت روستایی نجف آباد با زیربنای 445 مترمربع و پیشرفت فیزیکی حدود 65درصد از محل اعتبارات ملی و 6 پایگاه اورژانس جاده ای در دست اقدام است که با اتمام این پروژه ها مردم منطقه از خدمات آن ها بهره مند می شوند.

شجاعی با بیان اینکه تنها در سه سال اخیر 34 پروژه بهداشت و درمان با 200 میلیارد ریال اعتبار در بخش مرکزی خاش مورد بهره برداری قرار گرفته است، افزود: با تقویت اعتبار بخش بهداشت و درمان در سه سال اخیر و در راستای توسعه بخش بهداشت و درمان در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم، حدود 14خانه بهداشت روستایی در بخش مرکزی خاش راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: این خانه های بهداشت در مناطق  عباس آباد، کارواندر، گزو، موتور جمهوری، موتور قادربخش، میرزا آباد، ناصرآباد، روتک، پدگان و نیز 4 مرکز جامع سلامت روستایی بیلری، اسلام آباد گرنچین، ناصری، نجف آباد و غیره مورد بهره برداری قرار گرفته است.

بخشدار مرکزی خاش با بیان اینکه هشت مرکز بهداشتی درمانی در این بخش فعال است، خاطرنشان کرد: بخش مرکزی خاش دارای 47 خانه بهداشت و 6 پایگاه اورژانس بین جاده ای است که تمامی مراکز دارای پزشک بوده و دو درمانگاه اسماعیل آباد و بیلری دارای دندانپزشک نیز هستند.

وی یادآور شد: ساخت و راه اندازی مرکز بهداشتی درمانی روتک و تسریع در ایجاد پایگاههای اورژانس جاده ای در بخش مرکزی خاش بسیار مهم است.

بخشدار مرکزی خاش با اشاره به آغاز اجرای 12 پروژه آبرسانی شامل تامین، توسعه و انتقال آب طی ماه جاری در بخش مرکزی خاش، افزود: با توجه به مشکلات روستاییان، روستاهای نصرت آباد و همت آباد شکاری و چندین آبادی دیگر در اولویت هستند که از محل اعتبار روستاهای فاقد دهیاری فرمانداری شهرستان اجرایی می شود.

وی اذعان کرد: فاز دوم طرح بزرگ آبرسانی دشت آبخوان با اعتباری  بالغ بر هفتاد میلیارد ریال با ۴۳ کیلومتر خطوط انتقال و پمپاژ و  ساخت ۵  مخزن در حال احداث است .

شجاعی اظهار کرد: فاز سوم  این پروژه به سمت چاه سالار  با اعتباری بالغ بر  هشتاد میلیارد ریال  با حجم کار ۲۵ کیلومتر خطوط انتقال و دو مخزن، تا پایان سال کلنگ زنی می شود.

انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۷۰۷
مرجع : تفتان ما


ارسال