جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ,19 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۱
معاون منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان مطرح کرد:
رفع تصرف 2هزار هکتاری طی 9ماه /کمبود نیرو در حوزه حفاظت از اراضی ملی
 
معاون حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: هزار و 752 هکتار از اراضی ملی و عرصه های منابع طبیعی استان در طی 9ماه اول امسال رفع تصرف و به انفال عمومی بازگردانده شده است.
مصطفی دلخوش در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: با هدف صیانت از حقوق بیت المال از ابتدای امسال تاکنون بیش از هزار هکتار از اراضی ملی سیستان و بلوچستان در راستای حفظ و صیانت از عرصه‌های منابع طبیعی و در اجرای حکم صادره از سوی محاکم قضایی و اجرای تبصره ذیل ماده 55 حفاظت و بهره برداری مبنی بر رفع تصرف از زمین‌های ملی توسط یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری و همکاری مستمر نیروی انتظامی و مراجع قضایی رفع تصرف و به انفال عمومی بازگردانده شده است.
وی با بیان اینکه ارزش رفع تصرفات انجام شده 836 میلیارد ریال است، ادامه داد: در این مدت 20 حلقه چاه غیر مجاز در سیستان و بلوچستان پر شده است.
دلخوش بیان کرد: کمبود و ناکافی بودن اعتبار و مزید بر علت، عدم تخصیص و نقدینگی و همچنین بازنشستگی بدون جایگزینی نیروهای رسمی که وظیفه حفاظت را به عهده داشته اند، باعث شده تا در چند سال اخیر موضوع حفاظت و نگهداری از انفال و پوشش های جنگلی و مرتعی متناسب با سطح و نیاز استان نباشد و بر همین اساس زمین خواران از این خلا موجود استفاده کرده و اقدام به تصرف زمین ها و در نتیجه ساخت و ساز و حفره چاه غیر مجاز می کنند.
وی اظهار کرد: در حال حاضر تنها 28 نفر نیروی کادر در یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان وجود دارد که براساس استاندارهای کشور باید افزون بر 300 نفر و بر اساس استاندارد های جهانی قریب به دو هزار نفر باشند.
وی با تأکید بر حراست از عرصه های ملی و منابع طبیعی افزود: با توجه به دغدغه های مقام معظم رهبری در این خصوص، این اداره کل با قاطعیت به دنبال رفع تصرف اراضی از هر شخص حقیقی و حقوقی است تا این ثروت های خدادادی را برای نسل های آینده حفظ شود.
سرهنگ سرگلزایی تاکید کرد: مردم می توانند هرگونه آتش سوزی و تخریب و تصرف عرصه های منابع طبیعی را از طریق تماس با شماره 1504 دفتر امداد جنگل و مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان اطلاع دهند تا در اسرع وقت با متخلفین و متجاوزین برخورد قانونی انجام شود.
 
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۷۳۷


ارسال