پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵
دادستان عمومی و انقلاب خاش:
مسائل اقتصادی سبب افزایش آسیب اجتماعی شده است/ سرقت سیم های برق معضلی جدی در شهرستان خاش
 
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خاش گفت: مسائل اقتصادی سبب افزایش آسیب اجتماعی شده است و تشکیل ستاد پیشگیری از وقوع جرم به کاهش این آسیب ها کمک می کند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از تفتان ما، رضا حکمتیان در کمیسیون حقوقی و عمرانی شورای شهر و کارگروه پیشگیری از وقوع جرم شهرستان خاش، اظهار کرد: باید برای حل مشکلات گام به گام پیش برویم و قطعاً با برنامه ریزی های دقیق و کارشناسی شده می توانیم از بار مشکلات بکاهیم.

وی با اشاره به مشکلات و معضلات شهری، تصریح کرد: در مسائل مختلف ترافیکی، بهداشتی، روشنایی معابر و مقابله با تخلفات رهاسازی فاضلاب در جهت رعایت حقوق شهروندان بر حسب قانون عمل خواهیم کرد.

حکمتیان با بیان اینکه مسئله کمبود شدید آب و کاهش سفره های زیر زمینی بسیار مهم است، گفت: فرسودگی شبکه های آب رسانی و وجود چشمه های آب ناشی از ترکیدگی لوله ها معضلی حیاتی در شهر است که معضل رهاسازی فاضلاب را تشدید می کند.

مقابله با تخلفات در حوزه های مختلف به کاهش مشکلات ادارات کمک می کند
رئیس دادگستری شهرستان خاش نیز در ادامه این جلسه، اظهار کرد: مشکلات ادارات در مباحث مختلف در شورای پیشگیری استان قابل پیگیری است که این مسئله مهم از طریق دادگستری اقدام خواهد شد.

علی مهربان فر تصریح کرد: تشکیل کمیسیون ها و مقابله با تخلفات در حوزه های مختلف به کاهش مشکلات ادارات کمک می کند چرا که با یک تصمیم جمعی گره از مشکلات باز می شود.

مجموعه بسیج در راستای کاهش معضلات و آسیب های اجتماعی آماده است
فرمانده سپاه شهرستان خاش نیز در ادامه این نشست، گفت: اولویت بندی مشکلات در حل آنها موثر است.

سرهنگ پاسدار حسن فضلی تصریح کرد: مجموعه بسیج در اختیار دستگاه ها بوده و در راستای کاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی آماده هرگونه کمک است.

تشکیل ستاد پیشگیری از وقوع جرم به کاهش آسیب های اجتماعی کمک می کند
 دبیر ستاد پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان و عضو شورای شهر خاش در ادامه، اظهار کرد: تشکیل شورای حقوقی و ستاد پیشگیری از وقوع جرم به کاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی کمک می کند.

محسن قلندرزهی با تاکید بر اینکه باید با همکاری و هم اندیشی و تعامل دستگاه قضایی و امنیتی باید بهترین خدمات را به مردم ارائه شود، تصریح کرد: در هر دوره 45 روزه تلاش می کنیم نتیجه تشکیل جلسات و پیگیری مصوبات را رصد کنیم.

آسیب شناسی مشکلات و معضلات در گرو مشارکت و همدلی میسر است
رئیس شورای شهر خاش نیز در ادامه با بیان اینکه اهمیت تعامل و هم فکری اقشار جامعه با مسئولان بسیار مهم است، گفت: هر چه میان مسئولان دستگاه های مختلف اتحاد و یکپارچگی برقرار باشد به موفقیت دستگاه ها و ارائه خدمت شایسته به مردم کمک می کند.

بهزاد بهادری افزود: ساماندهی بافت های فرسوده، تعریض معابر، جلوگیری از رهاسازی فاضلاب و رعایت بهداشت در جامعه، تامین روشنایی معابر و حل شدن معضلات ترافیکی از مهمترین مسائلی است که باید پیگیری شود.

وی ادامه داد: آسیب شناسی مشکلات و معضلات در گرو مشارکت و همدلی و همکاری میسر است و لذا باید با کار کارشناسی این معضلات حل شود.

بهادری خاطرنشان کرد:  فرهنگ سازی احترام به حقوق شهروندان در مسائل پرداخت عوارض و رانندگی در شهر و حفظ فضای سبز و نگهداری از اموال عمومی، کنترل و نظارت بر قیمتها و پیشگیری از گرانی در راستای حل مشکلات مردم و پیشگیری از وارد شدن خسارت به جامعه باید مورد توجه قرار گیرد.

باید صنوف مزاحم و فروشندگی های ضایعاتی ساماندهی شوند
رئیس شورای شهرستان خاش نیز در ادامه این نشست گفت: تعامل سازنده میان شورا و شهرداری و حوزه قضائی، شورای تامین و دستگاههای اجرائی اقدامی ارزشمند برای حل و کاهش دادن مشکلات است.

عیدمحمد قلندرزهی تاکید کرد: باید صنوف مزاحم و فروشندگی های ضایعاتی از سطح شهر جمع آوری و ساماندهی شوند و معضل رهاسازی فاضلاب که سبب تخریب معابر و شیوع انواع بیماری ها می شود با حمایتهای دستگاه قضایی و بهداشت پیگیری و با متخلفان برخورد شود.

وی  با اشاره به  مشکلات مردم شهر خاش و بخش های نوک آباد و ایرندگان، افزود: ساماندهی سایت زباله ارتش و تفکیک زباله ها از مبداء، مقابله با رها کنندگان فاضلاب و ضایعات مرغ و دام و جمع آوری و ساماندهی دستفروشان و پیشگیری از سد معابر و نظارت بر کشتار شتر و دام های دیگر، تامین روشنایی معابر، اصلاح شبکه های برق و آب، برخورد قاطع با سارقان برق و احشام، تامین پزشکان و دندانپزشک، هماهنگی دستگاههای حفار با شهرداری، ساماندهی سرعت گیرها با کار کارشناسی شده در شورای ترافیک از مهمترین مطالبات مردمی این شهرستان است.

گرانی ها در خاش بی‌داد می کند
عضو شورای شهر خاش نیز در ادامه این نشست با تاکید بر اهمیت تعامل دستگاهها برای خدمت به مردم، گفت: شهرداری و شورا و سایر دستگاههای اجرایی با کمترین اعتبارات به مردم خدمت می کنند.

ایوب کرد افزود: ساماندهی تیرهای برق در معابر، اصلاح شبکه های فرسوده آب و برق، نصب سرعت گیرهای استاندارد و کاهش دادن سرعت گیرها در شهر از مهمترین درخواست های مردمی است.

وی تصریح کرد: تخریب مکان های فرسوده و مخروبه که محل وقوع انواع جرم بوده در کاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی در شهر لازم است.

کرد با بیان اینکه گرانی ها در خاش بی‌داد می کند، ادامه داد: باید اهرم های نظارتی و کنترلی در این شهرستان تشدید شود.

وی اهمیت قیمت گذاری کالاها در مکانهای صنفی را متذکر شد و بیان کرد: با توجه به اینکه عنوان سازمانی اداره آب شهری آب و فاضلاب است لذا انتظار داریم بر حسب تکلیف و وظیفه به مبحث ساماندهی فاضلاب ورود پیدا کند.

اعتبارات جرائم ترافیکی باید  به حساب شهرداری ها واریز شود
شهردار خاش در ادامه این نشست، گفت: ساماندهی سکونت های غیر رسمی، نصب دوربین های ترافیکی و تعامل دستگاههای حفار با شهرداری در جهت خدمت رسانی شایسته به مردم بسیار ضروری و مهم است.

عبدالمجید تمندانی تصریح کرد: اعتبارات جرائم ترافیکی و غیره پس از اخذ شدن از خزانه به حساب شهرها بیاید تا در هر شهر برای مردم هزینه شود.

برای 250 واحد متخلف صنفی در خاش پرونده تشکیل شده است
رئیس اتاق اصناف خاش در ادامه این نشست، اظهار کرد: در مسئله گرانی ها کاسبان خاش گناهی ندارند و باید معضل آن را باید در مرکز کشور جستجو کرد.

 نور احمد هاشمزهی گفت: مسئله مهم نظارت بر قیمت ها و ساماندهی بر صنوف آلاینده در دستور کار اتاق اصناف است و دستگاه های دیگر برای کنترل قیمتها و مبارزه با تخلفات دخیل هستند.

وی افزود: چهار هزار بازدید از اصناف در 9 ماهه اخیر انجام و برای 250 واحد متخلف پرونده تشکیل شده است.

سرقت سیم های برق معضلی جدی در مسیر خدمت رسانی به مردم است
رئیس اداره برق شهرستان خاش نیز در ادامه این نشست، گفت: تامین روشنایی معابر و تامین برق منازل مردم حق مردم و وظیفه اداره برق است.

قدرت شهیکی خاطرنشان کرد: سرقت سیم های برق معضلی جدی در مسیر خدمت رسانی به مردم است که تلاش می کنیم این نقص هم رفع شود.

کمبود اعتبارات ضعفی بزرگ در مسیر خدمت رسانی به مردم است
مدیر آب و فاضلاب شهری خاش در ادامه، گفت: در مسئله مهم اصلاح شبکه ها و ساماندهی کنتورهای آب و مقابله با تخلفات رها سازی فاضلاب تلاش می کنیم نواقص را رفع کنیم.

فرامرز شاکری افزود: کمبود اعتبارات ضعفی بزرگ در مسیر خدمت رسانی به مردم است و این مسئله سبب کندی در روند اجرای پروژه های آب شهری می شود.

اتباع بیگانه آسیب های زیادی به مبحث سلامت مردم وارد می کنند
رئیس مرکز بهداشت خاش نیز در ادامه، تصریح کرد: در تامین سلامت اقشار جامعه دستگاه های مختلف و خود مردم دخالت دارند.

منصور خاشی افزود: در حوزه شهرستان خاش اتباع بیگانه آسیب های زیادی به مبحث سلامت مردم وارد می کنند زیرا این اتباع خارجی امورات مهمی مانند عرضه گوشت و میوه و غیره را بر عهده دارند و حتی در مبحث رهاسازی فاضلاب نقش این قشر برجسته است.

انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۷۳۹
مرجع : تفتان ما


ارسال