جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ,19 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
نائب رئیس فراکسیون اشتغال و تولید و نماینده مردم شهرستان خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: فقر و بیکاری در سیستان و بلوچستان بی‌داد می کند و مشکلات غیر قابل جبرانی بر زندگی شخصی، خانوادگی و اجتماعی افراد دارد.
به گزارش عصرهامون، علی کرد در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما، با اشاره به دیدار با مدیر عامل شرکت های اقماری هلدینگ(شستا)، اظهار کرد: در این دیدار مشکلات معیشتی، کمبود امکانات و معضلات اجتماعی سیستان و بلوچستان تشریح شد.

وی معضل مهم بیکاری را بزرگترین و مخرب ترین مشکل جامعه امروز دانست و تصریح کرد:  بیکاری اثرات سوء و غیر قابل جبرانی بر زندگی شخصی، خانوادگی و اجتماعی افراد دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حجم بسیار بالای متقاضیان و جویندگان  کار در کشور، گفت :فشار ناشی از مشکل بیکاری و عدم بضاعت مالی مردم در تامین مایحتاج و مخارج زندگی در مناطق کم برخوردار و توسعه بیش از سایر نقاط خودنمایی می کند.

عضو فراکسیون نمایندگان مستقل و ولایی مجلس شورای اسلامی مشکل بیکاری را دغدغه اصلی همه مسئولین نظام برشمرد و خاطرنشان کرد: نامگذاری  سال جاری از سوی رهبر انقلاب به عنوان سال تولید و اشتغال نشان از دغدغه رهبر انقلاب در خصوص بیکاری دارد.

وی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی پویا نتیجه تکیه بر منابع و توانمندی های داخلی است، تصریح داد: خوشبختانه استان سیستان و بلوچستان از نعمات و پتانسیلهای طبیعی و خدادادی بسیار زیادی برخوردار است که شرایط مناسبی برای رشد اقتصادی و سرمایه گذاری دارد.

نائب رئیس فراکسیون اشتغال و تولید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  محصولات زراعی و باغی حاشیه تفتان، محصول برنج ایرندگان و کارواندر و خرما میرجاوه از مرغوبترین و با کیفیت ترین گونه محصولات کشاورزی است، یادآور شد: پتانسیل بسیار زیاد تولید سبزی در دهستان اسماعیل آباد و تولید انار در دهستان سنگان از کم نظیرترین محصولات استراتژیک استان است.

وی با اشاره به تولید گونه های با کیفیت و مرغوب پسته در سطح منطقه، اذعان کرد: توسعه و گسترش اراضی پسته کاری در استان به ویژه منطقه گوهر کوه در افزایش تولید و اشتغال منطقه و استان بسیار موثر است.

نماینده مردم شهرستان خاش در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شرکتهای وابسته هلدینگ باید  در بخشهای مختلف صنعتی، معدنی و کشاورزی در سطح سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری کنند تا دانشجویان و دانش آموزان بی بضاعت نیز از شرایط و فرصت های تحصیلی برخوردار شوند.

انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۷۴۰


ارسال