پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ ,20 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰
زندگی در یک قرن قبل؛
روستایی در دل شهرستان زهک که از نعمت برق محروم است
 
روستای علیجان محمد رضا شهرستان زهک، که گرچه خانوار کمی در آن زندگی می کنند، اما به دلیل بی برقی بیش از نیمی از جمعیت این روستا کوچ کرده و به دیگر روستاها مهاجرت کرده اند.


به گزارش عصر هامون به نقل از  ندای هیرمند؛ برق امروزه به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های زندگی به شمار می رود، فناوری پیچیده ای که امروزه به عنوان یک صنعت بزرگ از آن در کشورهای مختلف استفاده می شود.

از این رو بسیاری از مناطق مختلف کشور جمهوری اسلامی ایران نیز از این نعمت بهره مند هستند، و با توجه به پیشرفت روزافزون این فناوری استفاده های خاص خود را از آن به بهره برداری می رسانند.

شهرستان زهک یکی از پنج شهر منطقه سیستان است که برخی از روستاهای این شهرستان از نعمت برق بی بهره مانده اند.

روستای علیجان محمد رضا، که گرچه خانوار کمی در آن زندگی می کنند، اما به دلیل بی برقی بیش از نیمی از جمعیت این روستا کوچ کرده و به دیگر روستاها مهاجرت کرده اند.

یکی از اهالی این روستا به خبرنگار ندای هیرمند گفت: این روستا دارای 6 خانوار و 20 نفر جمعیت است که در بی برقی مطلق به سر می برند.

وی افزود: در حالی این روستا از بی برقی رنج می برد که روستاهای همجوار آن دارای برق هستند و از خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران بهره مندند.

این فرد همچنین ادامه داد: کمتر از ده کیلومتر روستای علیجان محمد رضا با شهرستان زهک فاصله دارد و می طلبد تا مسئولین همت بلندی داشته باشند و برق را به این روستا برسانند.

 

انتهای پیام/

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۷۶۹


ارسال