جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ ,25 May 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس ثبت احوال شهرستان خاش گفت: در سال جاری 450 تولد و 400 فوتی در این شهرستان به ثبت رسیده است.
به گزارش عصرهامون،  موسی شعلی بر در گفت و گو با تفتان ما با بیان اینکه یکی از مهمترین پایه های رشد و پیشرفت کشور داشتن آمار و اطلاعات دقیق و مناسب است، اظهار کرد: در سال جاری 400 فوتی در خاش وجود داشته که 90 درصد ثبت این واقعه در مهلت قانونی انجام شده است.

وی با بیان اینکه ماهیانه حداقل 450 واقعه ولادت در شهرستان خاش به ثبت می رسد، تصریح کرد: آمار ولادت در 9 ماهه امسال، در شهرستان خاش چهار هزار مورد به ثبت رسیده است.

شعلی بر  گفت: در خصوص صدور کارت ملی هوشمند 15 هزار درخواست ارائه شده که تاکنون حدود 10 هزار فقره کارت ملی تحویل شهروندان شد.

وی با بیان اینکه چهار هزار جلد شناسنامه در این شهرستان تعویض شده است، ادامه داد: 400 فاقد شناسنامه تعین تکلیف و 320 شناسنامه صادر شده است.

رئیس ثبت احوال شهرستان خاش با بیان اینکه 118 پرونده جدید رسیدگی به مشکلات فاقدان شناسنامه در دست بررسی است، افزود: ثبت احوال از زمان ورود حیات انسان تا تمامی فعالیت های اجتماعی هر فرد نقش اساسی را دارد و کاهش نرخ جمعیت تهدیدی  بزرگ برای کشور محسوب می شود.

وی یادآور شد: ۱۰ روز برای فوت و ۱۵ روز برای تولد مدت زمان ثبت لازم است که مسئله دیر ثبت کردن فوتی ها یکی از مهمترین مسائل و نگرانی های ما است که باید در این مسئله بیشتر تلاش شود.

شعلی بر اذعان کرد: سندهای سجلی مهمترین اسناد هویتی هر شخصی در جامعه است و نقش مهمی در هدف گذاری های خرد و کلان آن جامعه به شمار می رود.

وی با بیان اینکه ثبت کردن وقایع حیاتی پایه های آمارهای حیاتی است و در مدت سالها نظام اطلاعات بهداشتی را تحت الشعاع قرار می دهد، اظهار کرد: همراهی و همدلی موجود در میان دستگاه ها و مدیران اجرایی شهرستان سبب پیشرفت در کارها می شود.

انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۷۷۵
مرجع : تفتان ما


ارسال