دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ,28 May 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
بخشدار بخش مرکزی خاش گفت: معلولین در مناطق محروم و روستاها زیر خط فقر زندگی می کنند و و هر ساله به تعداد آنان اضافه می شود.
به گزارش عصرهامون، مجتبی شجاعی در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما، با بیان اینکه طی یک سال اخیر  بیش از ۳۵۰ نفر معلول بخش مرکزی تحت پوشش حمایتهای بهزیستی شهرستان قرار گرفته اند، اظهارکرد: پس از سالها که حمایت از معلولین را فریاد زدیم و امروز به بخشی از اهداف آن دست پیدا کرده ایم.

شجاعی افزود: کرامت معلولان بسیار با اهمیت است و باید با حفظ شان و جایگاه آنان با دادن فرصت‌های شغلی و حتی مسولیت‌ها و فراهم آوردن بستر رشد و شکوفایی میدان عمل را به آنان سپرد.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون با مشارکت بهزیستی شهرستان ۲۵ معلول در بخش مرکزی خاش مشغول به کار شده اند، تصریح کرد: ۱۷ منزل مسکونی   جهت خانواده‌های دو معلولی در این بخش احداث می شود.

بخشدار بخش مرکزی خاش با بیان اینکه معلولین نشان داده‌اند در هر جایگاه و شغلی که قرار گیرند سبب سرافرازی و افتخار هستند، ادامه داد: بدون شک این معلولین قادر خواهند بود زندگی خود و خانواده خود را اداره کنند.

وی با بیان اینکه همواره میان فقر و معلولیت رابطه مستقیمی وجود دارد، خاطرنشان کرد: اکثر معلولین خصوصاً در مناطق محروم و روستاها زیر خط فقر زندگی می کنند و هر ساله به تعداد آنان اضافه می شود.

شجاعی ادامه داد: زندگی افرادی که زیر خط فقر بوده و هم دارای معلولیت هستند روی به تکدی‌گری می آورند بسیار غم انگیز است که به نظر می‌رسد با تصمیمات اخیر مجلس،  دولت و پررنگ کردن حمایت از نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی و عملکرد شاخص این‌دو نهاد طی سالهای اخیر وضعیت معیشتی معلولین بهبود یافته است اما هنوز با وضعیت مطلوب فاصله داریم و می‌طلبد بخش خیرین نیز در این حوزه فعالتر و به کمک‌دولت بیایند.

وی با بیان اینکه باید همه دستگاه های اجرایی جهت حمایت از معلولان تلاش کنند، یادآور شد: بخش مرکزی خاش در حمایت از معلولین پیشگام بوده است.

بخشدار بخش مرکزی خاش با اشاره به پلمپ کمپ های غیرمجاز در این بخش، اذعان کرد: درمان اعتیاد به عنوان یک بیماری مستلزم فرآیندهای تخصصی و علمی و امکانات استاندارد  رسیدگی‌ها و مددکاری‌های لازم و در عین حال نظارت مستمر دستگاه‌های مسئول در این مسئله است که باید همه اقدامات در چهارجوب قانون و دستورالعملها و ضوابط جاری مختص خود صورت گیرد.

شجاعی با بیان اینکه اقدامات ترک اعتیاد تنها باید در مراکز دارای مجوز قانونی صورت پذیرد، اظهار کرد: هر نوع فعالیت مددکاری و درمانی در حوزه اعتیاد در مراکز فاقد مجوز، غیرقانونی و زیانبار است که هم دستگاههای نظارتی باید دقت کنند و هم خانواده ها از رجوع فرزندانشان به این مراکز ممانعت کنند.

انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۷۷۷
مرجع : تفتان ما


ارسال