دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,21 May 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹
در راستای کاهش مشکلات فضاهای آموزشی سیستان و بلوچستان؛
مدرسه یک کلاسه درمنطقه تلنگ شهرستان قصرقند احداث می شود/ این مدارس در برابر زلزله و آتش سوزی ایمن هستند
 
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: در راستای کاهش مشکلات فضاهای آموزشی استان به زودی مدرسه یک کلاسه ای درمنطقه تلنگ شهرستان قصرقند احداث می شود.
علیرضا راشکی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: باقری، پیمانکار اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس استان در راستای کاهش مشکلات نبود فضاهای آموزشی سیستان و بلوچستان احداث مدرسه یک کلاسه متناسب بااقلیم"توپی کلاس"را درمنطقه تلنگ شهرستان قصرقند متقبل شد.
وی ادامه داد: عملیات اجرایی احداث این مدرسه برای دانش آموزان محروم در یکی از روستاهای بخش تلنگ شهرستان قصرقند به زودی آغاز می شود و تا قبل از پایان امسال افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس  استان اضافه کرد: این مدرسه در وسعتی بیش از 30متر مربع و با اعتبار270میلیون ریال به صورت تمام خیری توسط خیر مدرسه ساز احداث خواهد شد.
وی بیان کرد: این فضاهای آموزشی با استفاده از مصالح مقاوم و سبک و با رویکرد متناسب سازی مدرسه  با بافت سکونتی بومی و اقلیمی احداث شده است.
راشکی با بیان اینکه این نوع مدارس در برابر زلزله و آتش سوزی ایمن هستند، افزود: سرعت، زیبایی، استحکام ، مقرون به صرفه بوده به گونه ای که ساخت این نوع مدارس با ویژگی شاخص یک کلاس استاندارد و در خور شان دانش آموز مهمترین هدف این طرح جایگزینی است که ما می توانیم آن را الگویی برای سایر دستگاه های اجرایی کنیم.
شایان ذکر است سیستان و بلوچستان با توجه به پراکندگی بالای جمعیت، نیازمند احداث فضاهای آموزشی بسیار است و در این راستا حضور خیرین گامی موثر در راستای رفع مشکل نبود فضاهای آموزشی به شمار می آید.
 
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۷۸۸


ارسال