دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,21 May 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
پس از انتشار گزارش " روستای نصرت آباد خاش زیر سایه بی مهری است" و پیگیری خبرنگار تفتان ما در این خصوص مجتبی شجاعی بخشدار مرکزی خاش از حل مشکلات این روستا خبر داد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از تفتان ما، روستای نصرت آباد خاش به دلیل اینکه در حاشیه این شهر قرار گرفته است متاسفانه اهالی این روستا از کمترین امکانات محروم هستند و هیچ مسئول و متولی برای حل مشکلات آنان برنامه ریزی نکرده است که این مسئله سبب گلایه و اعتراض بسیاری از ساکنان این روستا شده بود که این سوژه در دست پیگیری این پایگاه خبری تحلیلی قرار گرفت.

مشکلات روستای نصرت آباد خاش به زودی حل می شود
مجتبی شجاعی در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما اظهار کرد: رسیدگی و پیگیری مشکلات روستاهای حاشیه شهر به ویژه روستای نصرت آباد بخش مرکزی از اولویتها و ضرورتهای اجرایی شهرستان است که به زودی زیرسازی معابر و حفر چاه آب شرب در این روستا آغاز می شود.

وی با بیان اینکه حاشیه نشینی و سکونت گاههای غیررسمی پاشنه آشیل توسعه شهرها هستند، تصریح کرد: روستای نصرت آباد با جمعیتی قابل توجه در صورت بی توجهی و غفلت می تواند آسیب  اجتماعی و فرهنگی جدی برای شهرستان ایجاد کند.

شجاعی با بیان اینکه همه دستگاها باید با تفکر دوراندیشی همگام با فرمانداری و بخشداری به این روستا خدمت کنند، گفت: برنامه ریزی برای بهسازی روستای نصرت آباد با پشتیبانی فرمانداری شهرستان اجرایی می شود.

وی خاطرنشان کرد: در آستانه دهه مبارک فجر، طرحهای تاثیرگذار و خوبی در حوزه های مختلف اموزشی، کشاورزی، جاده، آبرسانی، برق و غیره در دهستان کارواندر آماده بهره برداری است که به لحاظ حجم و بهره مندی خانوار، از درجه ممتازی برخوردار است .

بخشدار بخش مرکزی خاش یادآور شد: توجه به مباحث آموزشی، تامین آب شرب و برق و ایجاد زیرساختها و اجرای پروژه های بهداشتی و غیره در مناطق روستایی با هدف حمایت از روستائیان از اولویت های مهم است.

وی با بیان اینکه مسئله مهم آب و کمبود آن چالش جدی آتی خواهد بود، گفت: تصمیمات و طرحها در حوزه آب باید با دوراندیشی و آینده پژوهی و باور عمومی در سطح جامعه و مسئولین نسبت به این بخش حساس صورت پذیرد.

شجاعی ادامه داد: مسئله مهم و حیاتی آب تعارف بردار نیست و مستقیم با حیات و زندگی مردم گره خورده و منشور دینی و قرآنی بهترین دستورالعمل و شیوه نامه گذر از بحران کم‌آبی است .

وی تصریح کرد:  طی ماه جاری با بهره برداری از چاه شهرک توحید آباد، مشکل کمبود آب افزون بر ۲۰ روستا و نزدیک بر یک هزار خانوار حل خواهد شد.

شجاعی اذعان کرد: با هدف رفع سریع مشکل کمبود آب روستای توحید آباد و تعدادی روستاهای دیگر و در حالی که پیش بینی اعتباری از محل کمیته برنامه ریزی شهرستان جهت حفر چاه و تجهیز آن صورت گرفته بود، برای نخستین بار به همت خیرین بومی و دهیاران و پس از تامین بخشی از تجهیزات توسط آبفار و پیگیری های حوزه عمرانی فرمانداری چاه جدید به زودی وارد مدار می شود.

وی اظهار کرد: تعریف شدن پروژه های ملی در این شرایط سخت مالی کاری ارزشمند و خدمتی بزرگ به مردم محروم است .

انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۸۰۷
مرجع : تفتان ما


ارسال