دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ,28 May 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: گروه فدائیان اسلام جان خود را در راه ارزش‌های ناب اسلام تقدیم کردند و با دستان خالی لرزه بر کاخ دشمنان انداختند.
به گزارش عصرهامون، مولوی محمدعلی شهنوازی در گفت و گو باتفتان ما، با اشاره به سالروز شهادت شهید نواب صفوی و یاران بزرگوارش، اظهار کرد: این انسان های شجاع و با ایمان به استقبال شهادت رفتند و به برکت خون این بزرگواران انقلاب مسیر اصلی خودش را پیدا کرد.

وی با بیان اینکه در سال 1334  تعدادی از جوانان دیندار و انقلابی برعلیه شاه گروهی معروف به  فداییان اسلام را ایجاد کردند، تصریح کرد: حرکت این گروه جزء نخستین واکنش ها به رژیم شاهنشاهی بود.

مولوی شهنوازی افزود: شهیدان نواب صفوی و ذوالقدر پیشرو بودند و در نابودی رژیم شاهنشاهی و پیروزی انقلاب نقش مهمی داشتند که یاد و خاطره این بزرگواران تا همیشه در اذهان عمومی باقی می ماند.

وی با بیان اینکه محمدرضا شاه همواره به دنبال نابودی اسلام بود، خاطرنشان کرد: رمز موفقیت ایران اسلامی در طول نزدیک به چهار دهه اخیر اتحاد و وحدت بوده است.

امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش با بیان اینکه فدائیان اسلام جان خود را در راه اسلام فدا کردند، تصریح کرد: گروه فدائیان اسلام در زمان خفقان و ظلمت، علم اسلام را بر پا کرد و با دستان خالی لرزه بر کاخ دشمنان انداخت و تا پای جان برای دفاع از اسلام ایستادگی کردند.

 وی با بیان اینکه گروه فدائیان اسلام نقش مهمی در ملی شدن صنعت نفت داشت، گفت: در آن دوران "رزم آرا" به عنوان نخست وزیر وقت مخالف ملی شدن صنعت نفت بود و بارقه امید در ملی شدن این صنعت وجود نداشت.

مولوی شهنوازی اذعان کرد کرد: اندیشه و خاستگاه فکری شهید نواب صفوی مورد استقبال مبارزان دیگر قرار گرفت و اندیشه این شهید والامقام گسترش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه ماندگاری انقلاب به سبب خون شهیدان مظلومانی چون شهید نواب صفوی است، اظهار کرد: شهید نواب صفوی نه تنها از مسلمانان ایران بلکه از مظلومان دنیای اسلام مانند فلسطین دفاع می‌کرد و جان نثار حرکت کنندگان در مسیر پروردگار متعال بود.

انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۸۲۸
مرجع : تفتان ما


ارسال