دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,21 May 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه موقت شهرستان سراوان گفت: مقابله با کج روی ها و مبارزه با انتشار شبهات علیه فقه شیعه از جمله عوامل تاسیس جمعیت فدائیان اسلام است.
به گزارش عصرهامون؛ حجت الاسلام والمسلمین یوسف مرادی در گفت و گو با شستون با بیان اینکه شهید مجتبی میرلوحی مشهور به نواب صفوی یک روحانی شیعی جلیل القدر بوده و علاقه زیاد به علم باعث شده که در نجف اشرف تحصیل کند، گفت: نواب هم زمان با تحصیل عطر می ساخت و می فروخت و از این راه امرار معاش می کرد.
 
وی تعصب دینی وطنی، تسلط کامل بر فقه تشیع، مقابله با کج روی ها و مبارزه با انتشار شبهات علیه فقه شیعه را از جمله عوامل تاسیس جمعیت فدائیان اسلام دانست و افزود: در آن زمان شبهات زیادی بر عیله فقه شیعه وجود داشت که نواب صفوی برای مقابله با کج روی ها و کج اندیشی ها به ایران آمد و جمعیت فدائیان اسلام را تاسیس کرد.
 
امام جمعه موقت شهرستان سراوان ادامه داد: نواب صفوی به همراه سه تن از همرزمان خود در ۲۷ دی ماه ۱۳۲۴ از طرف رژیم شاهنشاهی محکوم و تیرباران شد.
 
وی توضیح داد: شهید نواب صفوی و یارانش  که با وحدت و همدلی در مقابل دسیسه ها و توطئه های رژیم مزدور پهلوی ایستادگی کردند به فدائیان اسلام مشهور هستند.
 
رئیس عقیدتی سیاسی هنگ مرزی شهرستان سراوان اقدامات ایثار گونه به صورت علنی، نظریه تشکیل حکومت شیعه و اعلام انزجار از حکومت شاهنشاهی را از فعالیت های نواب صفوی در دوران پهلوی عنوان کرد و بیان داشت: استکبار و رژیم مزدور پهلوی چشم دیدن فعالیت های این بزرگواران را نداشته و آنها را به شهادت رساند.
 
وی یادآوری کرد: ملت بصیر و هوشیار ایران اسلامی که از ضرورت اجرای احکام الهی و عدم رضایت خداوند برای سلطه کفار و بیگانگان بر مسلمین آگاهی کافی دارند، لازم است قدر این انقلاب را بدانند و از ارزش های آن دفاع کنند.
 
امام جمعه موقت شهرستن سراوان در پایان گفت: حضور فعال مردم در صحنه های سیاسی وحدت آفرین و دشمن شکن مانند راهپیمایی های ملی و نماز های جمعه و جهاد و تلاش علمی در راستای اعتلای پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران از راهکارهای تداوم راه شهدا است.
 
انتهای پیام/م.ش
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۸۳۹
مرجع : شستون


ارسال