جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ,4 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۴
مــــــرگ مرزی؛
وقتی فضولات حیوانی منبع گرمای یک خانواده می شود/ مرز جنوب شرق در فقر مطلق
 
یک خانواده در شمال استان سیستان و بلوچستان در حالی در چادر زندگی می کنند که مجبورند برای فرار از سرما فضولات حیوانات محلی را بسوزانند.

به گزارش عصر هامون به نقل از  ندای هیرمند؛ همواره فقر در همه ی کشورها ی جهان مشاهده می شود، مشکلات اقتصادی و همچنین عدم توجه دولت ها به برخی از مناطق باعث شده است تا برخی از خانواده ها دچار فقرزدگی مطلق شوند.

در منطقه سیستان نیز از این نوع خانواده ها بسیار یافت می شود، خانوادهایی که در بدترین شرایط آب و هوایی و معیشتی به سر می برند اما خود را با کمک برخی از نهاد های خیریه سرپا نگه داشته اند.

سرپرست یکی از خانواده های چادرنشین سیستانی به خبرنگار ندای هیرمند گفت: با وجود اینکه بسیاری از خانه های اطراف روستا خالی از سکنه شده است، اما ما به دلیل عدم توان خرید خانه در چادر زندگی می کنیم.

وی افزود: صاحب خانه های خالی که در گذشته به شهرهای دیگر کوچ کرده اند، راضی به زندگی ما در این منازل نمی شود.

این مرد 50 ساله خاطرنشان کرد: در فصل زمستان از فضولات حیوانات و همچنین هیزم های موجود در بستر تالاب هامون برای گرم کردن محل زندگی استفاده می کنیم.

 

 

 

وی ادامه داد : در صدد هستیم تا با گل و خشت ساخت دست خودمان، یک اتاق کوچک برای زندگی فراهم سازیم تا کودکان خردسال، از سرما محفوظ بمانند.

چندی قبل هوشنگ ناظری فرماندار زابل از این خانواده بازدید به عمل آورده بود و قرار شده است زمینی به اندازه زندگی این خانواده سیستانی خریداری کند.

حمیدرضا گرگ مسئول گروه خیریه کودکان رنج در گفت و گو با پایگاه خبری ندای هیرمند گفت: با همت خیرین بومی و شهرستانی مقداری لباس، چراغ گرمایشی و اقلام خوراکی به این خانواده اهداء شده است.

وی ادامه داد: سوخت چراغ های گرمایشی از نفت است، لذا این خانواده که هویت ایرانی را به دنبال نامشان ندارند، نمی توانند سهمیه سوخت خود را تامین کنند.

مسئول گروه خیریه کودکان رنج خاطرنشان کرد: با اهدای چراغ گرمایشی هنوز این خانواده از آتش به عنوان وسیله گرمایشی استفاده می کنند، و نیاز جدی به نفت سفید دارند.

 

 

 

انتهای پیام

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۹۱۸


ارسال