پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ,13 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۸
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان خبرداد؛
تولید سالانه ۴ هزار تن گوشت سفید در سراوان/ افتتاح اولین مرغداری تمام اتوماتیک با ظرفیت ۲۰ هزار قطعه در دهه فجر
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان گفت: در ایام الله دهه فجر امسال اولین مرغداری تمام اتوماتیک مرغ گوشتی با ظرفیت ۲۰ هزار قطعه در منطقه چهار شاهی بخش مرکزی افتتاح می شود.
به گزارش عصرهامون؛ شیرزاد کمالی در گفت و گو با شستون اظهار کرد: در حال حاضر ۲۱ واحد مرغداری فعال در سطح شهرستان سراوان وجود دارد که پیش بینی می شود سالانه چهار هزار تن گوشت سفید در این شهرستان تولید شود.
وی افزود: با افتتاح و بهره برداری واحد هایی که در سال جدید قرار است انجام شود، در تولید گوشت سفید به مرز خودکفایی در شهرستان خواهیم رسید.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان با بیان ورود به پرورش مرغ بومی در این شهرستان، ادامه داد: در سال گذشته با دستگاه های پیشرفته تولید کبک با ظرفیت پنج هزار قطعه را نیز آغاز کرده اند که در حال حاضر تولید کنندگان پیگیر دریافت مولد و جوجه از استان یزد هستند. 
کمالی اضافه کرد: در ایام الله دهه فجر امسال اولین مرغداری تمام اتوماتیک در منطفه چهار شاهی بخش مرکزی شهرستان با ظرفیت ۲۰ هزار قطعه مرغ گوشی افتتاح می شود.
وی با اشاره به اینکه پرورش مرغ تخم گذار نیاز به سرمایه گذاری بالا دارد، گفت: در سیستان و بلوچستان یک واحد پرورش مرغ تخم گذار آن هم در زاهدان وجود دارد که با توجه  به نیاز به تخم مرغ در حال حاضر دو سرمایه گذار را جهت سرمایه گذاری در شهرستان سراوان به استان معرفی کرده اند تا سیر مراحل اداری جهت احداث انجام شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان در پایان با توجه به وجود ۴۰ واحد تولید مرغ گوشتی در سه شهرستان سراوان، سیب و سوان و مهرستان از جذب سرمایه گذار جهت احداث کشتارگاه جهت ذبح بهداشتی خبر داد.
 
انتهای پیام/ الف.د
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۹۶۶
مرجع : شستون


ارسال