پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ,13 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸
فرماندار هیرمند:
اشتغال پایدار در روستاها باید مورد توجه قرار گیرد
 
فرماندار شهرستان هیرمند گفت:هرچه بیشتر برای ایجاد شغل و اشتغالزایی در جامعه گام برداشته شود، باعث کاهش و از بین رفتن بزهکاری و ناهنجارهای اجتماعی در جامعه خواهد شد.

به گزارش عصر هامون به نقل از  ندای هیرمند؛ جلسه کمیته تخصصی اشتغال با حضور فرماندار، معاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان و اعضای کارگروه اشتغال در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان هیرمند برگزار شد.

محمد علی پیری فرماندار شهرستان هیرمند در این جلسه با بیان اینکه یکی از مباحث مهم نظام و دولت استفاده از فرصت های شغلی در روستاها است، گفت: هرچه بیشتر برای ایجاد شغل و اشتغالزایی در جامعه گام برداشته شود، باعث کاهش و از بین رفتن بزهکاری و ناهنجارهای اجتماعی در جامعه خواهد شد.

فرماندار شهرستان هیرمند افزود: همه دستگاهای اجرایی شهرستان باید تلاش کنند تا از فرصت به وجود آمده در راستای اشتغال پایدار برای مردم این شهرستان مرزی گام برداشته شود.

وی بیان کرد: کارگروه اشتغال در شهرستان باید تمام سعی و تلاش خود را جهت شناسایی افراد متقاضی تسهیلات و معرفی آنها برای دریافت تسیهلات اختصاص یافته انجام دهد.

پیری ادامه داد: مدیران دستگاهای اجرایی باید اطلاع رسانی دقیق و به موقع انجام دهند، و زمینه را برای افرادی که دارای شرایط و همکاری و تعامل سازنده در زمینه تقویت تولید و توسعه اشتغال دارند، را فراهم سازند.

وی گفت: از فرصت به وجود آمده برای جذب میزان اعتبار اختصاص یافته به این شهرستان مرزی و روستایی نهایت بهره برداری در زمینه اشتغال صورت گیرد.

محمد علی پیری فرماندار شهرستان هیرمند برشناسایی هرچه بیشتر ظرفیت ها و مشاغل بومی منطقه تاکید کرد، و افزود: با شناسایی پتانسیل ها و مشاغل مورد نیاز مانند راه اندازی سردخانه برای ذخیره کردن میوه جات و سبزیجات می شود ایجاد شغل و اشتغالزایی کرد، این طرح می تواند کمک بسیار بزرگی به کشاورزان این شهرستان کند، و زمینه اشتغال برخی از جوانان این منطقه را فراهم سازد.

انتهای پیام

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۹۷۷


ارسال