سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۲
از ابتدای مهرماه تاکنون؛
740هکتار از اراضی ملی استان رفع تصرف شد
 
معاون حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: 740 هکتار از اراضی ملی استان رفع تصوف و به انفال عمومی بازگردانده شد.
مصطفی دلخوش در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، افزود: 740هکتار از اراضی ملی استان رفع تصرف شده،در راستای حفظ و صیانت از عرصه‌های منابع طبیعی و اجرای حکم صادره از سوی محاکم قضایی و اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ حفاظت و بهره‌برداری مبنی بر رفع تصرف از زمین‌های ملی توسط یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری و همکاری مستمر مأموران انتظامی و مراجع قضایی رفع تصرف شده و به انفال عمومی بازگردانده شده است.
وی ادامه داد: ارزش ریالی این میزان از اراضی بالغ بر150 میلیارد ریال بوده است.
وی خاطر نشان کرد: متاسفانه در رفع تصرفات افراد سودجو با بهره گیری از نا آگاهی مردم، اقدام به فروش اراضی دولتی به مردم می کنند و این در صورتی است که مردم باید قبل از خرید هر گونه زمین، از مراجع قانونی وضعیت زمین مربوطه را جویا شوند تا در آنیده با مشکلی مواجه نشوند.
این مسئول با تأکید بر حراست از عرصه های ملی و منابع طبیعی افزود: با توجه به دغدغه های مقام معظم رهبری در این خصوص، این اداره کل با قاطعیت به دنبال رفع تصرف اراضی از هر شخص حقیقی و حقوقی می باشد تا این ثروت های خدادادی را برای نسل های آینده حفظ شود.
وی گفت: مردم می توانند هرگونه آتش سوزی و تخریب و تصرف عرصه های منابع طبیعی را از طریق تماس به شماره 1504« امداد جنگل و مرتع» اطلاع دهند تا در اسرع وقت با متخلفین و متجاوزین برخورد قانونی انجام شود.

انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۰۱۷


ارسال