پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
کارشناس مسائل سیاسی یکی از نقاط قوت انقلاب اسلامی را مدیریت و رهبری بی نظیری دانست که در تاریخ دنیا، جهان و معاصر نمونه بوده است.
سلطانعلی میر در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون در خصوص تبیین جایگاه امروز ایران و رهبری آن در جهان اسلام اظهار کرد: مدیریت بحران ولی فقیه و ولایت فقیه چه در دوره انقلاب و چه دوره بعد آن در بحران هایی که داشته ایم نقش بی بدیل و تعیین کننده ای بوده است به گونه ای که دوست و دشمن همه معتقدند رمز موفقیت ایران با اندیشه و رویکردی که انقلاب داشت و توانست همه بحران ها را پشت سر بگذارد و دست رد بر دو اندیشه حاکم یا نظام بین الملل حاکم بر دنیا مارکسیم و لیبرالیسم بزند و بعد با همه این رویکردها نگرش و تفکر جدیدی را به دنیا بر مبنای مبانی دینی ارائه کرد نشات گفته از ولایت فقیه و رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری است.
این استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: در همه عرصه ها و بحران هایی که از فردای پیروزی انقلاب تا به امروز داشته ایم اگر این مدیریت و راهبرد اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، منطقه ای و بین المللی نبود ما این شرایط و موقعیت منطقه ای را نداشتیم.
وی در ادامه به برخی از کارکردهای رهبری اشاره کرد و افزود: کارکردهای رهبری فقط در ایران و پیروزی در جنگ نبود بلکه بخشی از این کارکردها برای به معرض نمایش گذاشتن یک مدل حکومتی جدید در دنیا به نام اسلامیت، جمهوریت و ارائه یک دموکراسی جدید و مردم سالاری دینی جدید بود؛ اینکه ایران امروز در منطقه در عرصه های علمی، فناوری  و دموکراتیک ترین نظام سیاسی دنیا را به معرض نمایش می گذارد بخش دیگر کارکرد رهبری است.
میر خاطر نشان کرد: اگر کارکرد و نقش رهبری و لایت فقیه را در دنیا و منطقه جستجو کنیم و اگر همه استراتژی های آمریکا، دول قدرتمند و استکبار در منطقه خاورمیانه از فردای پیروزی انقلاب تا به امروز همه از بین رفته و نتیجه نداده و مستضعفان روز به روز دامنه قدرت وحکومتی شان افزایش پیدا کرده ناشی از نقش رهبری است.
وی بیان کرد: به قول خیلی از استراتژیک ها کارکرد رهبری بود که منطقه خاورمیانه را به گورستان استراتژی های آمریکا تبدیل کرد، کارکرد رهبری بود که اسرائیل در سه الی چهار جنگ قبل از انقلاب بر مسمانان پیروز می شود اما بعد از انقلاب به شکست می خورد و کارکرد رهبری بود که یک روزنامه غربی گفت که ثمره و بهره تلاش آمریکایی ها در عراق، سوریه و افغانستان را ایران درو کرد؛ این درو کرد ناشی از یک مدیریت است.
این کارشناس سیاسی در تکمیل مطلب فوق گفت: اینکه پوتین مایل است ترجمه حرف های آقای خامنه ای را به روز بشنود به این دلیل است که پیش بینی های ایشان درست از آب در می آید و دروغ نمی گویند و بر تحولات منطقه هم اثر می گذارد اینها همه نشان از نقش بی بدیل ولی فقیه و رهبری است.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۱۸۵


ارسال