پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ,29 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲
مسئول بسیج سازندگی خاش مطرح کرد:
فعال سازی کارگاه راکد تولید رب انار در خاش/کشاورزان به فعالان صنایع تبدیلی اعتماد کنند
 
مسئول بسیج سازندگی خاش گفت: با ارائه تسهیلات قرض الحسنه توانستیم کارگاه تولید رب انار که چند سال تعطیل بوده را فعال سازی کنیم.
جواد فرنام در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: این کارگاه به دلیل نبود سرمایه در گردش و مشکلات مالی چند سال است که راکد مانده بود و با ارائه 45میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه فعال شد و 5نفر به طور مستقیم مشغول به فعالیت شده اند.
وی ادامه داد: این کارگاه نیمه صنعتی بوده و با فعال شدن آن 10درصد از تولید انار منطقه را به خود اختصاص داده است.
فرنام با اشاره به اینکه  هنوز کشاورزان منطقه به صنایع تبدیلی اعتماد نکرده و محصول را به این واحد نمی دهند و به روش سنتی اقدام به فروش با تولید رب انار می کنند، اظهار کرد: در صورتی که انار منطقه به این کارگاه وارد شود، میتوان اشتغال بیشتری را فراهم کرد.
وی با بیان اینکه این کارگاه در روستای سنگان خاش واقع شده و بیش از 15 نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد کرده است، تصریح کرد: این کارگاه دارای تمامی پروانه ها و مجوزهای لازم بهداشتی و صنفی است و با توجه به محصول تولیدی خوب، هیچ محصولی برای ارسال به سایر استانها و کشورهای منطقه باقی نمی ماند و همه تولید آنها در داخل استان به فروش می رسد.
وی تاکید کرد: متاسفانه میزان تسهیلات با میزان درخواست تولید کننده و فعال صنایع تبدیلی تطابق ندارد و نیاز است تا سقف تسهیلات افزایش پیدا کند.
این مسئول در پایان گفت: بسیج سازندگی در کنار دولت و برای رفع موانع تولید و اشتغال زایی پایدار اقدام به ارائه تسهیلات قرض الحسنه، مشاوره، آموزش، بازاریابی محصولات تولیدی و غیره می کند.
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۱۹۲


ارسال