پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷
در گفت و گو با جانباز دفاع مقدس مطرح شد؛
هرچه در کشور به دست آورده ایم به برکت دفاع مقدس است/جبهه فراتر از یک دانشگاه بود
 
جانباز دفاع مقدس گفت: امروز هر اعتباری که نظام جمهوری اسلامی دارد به برکت جبهه و دفاع مقدس است،جبهه نه تنها درس آزادگی را می آموزد بلکه یک بنگاه معنوی و دینی بزرگ بود.
به گزارش عصر هامون ؛رمضان عالی در گفت و گو با پایگاه خبری ندای هیرمند؛ گفت: از ابتدای دهه 60 در نهاد مقدس سپاه پاسداران عضویت پیدا کرده و برای دفاع از خاک میهن جمهوری اسلامی ایران به دفاع مقدس ورود پیدا کردم.
جانباز دفاع مقدس ادامه داد: در بدو ورود به جبهه عملیات های بسیاری را شرکت کردم که از مهترین آنها در سال 1362 می توان به والفجر چهار اشاره کرد.
وی با بیان اینکه افتخار فرمانده ای دسته عملیات والفجر4 به عهده من بوده است  خاطرنشان کرد: در یکی از عملیات ها که به والفجر8 معروف بود، برای تجهیز مهمات به منطقه خودی بازگشتیم که در این بین دچار حمله شیمیایی شدیم.
عالی اظهار داشت: پس از حمله شیمیایی به بیمارستان شهید بقایی انتقال داده شده و پس از طی روند بهبودی مجدد به خاک مقدس جبهه بازگشتیم تا به همرزمان در دفاع کمک کنیم.
این جانباز دفاع مقدس ادامه داد : در عملیات والفجر 10 به عنوان خط شکن وارد میدان شده و همچنین معاون گروهان شهید بهمنی نیز بر عهده من قرار داشت که در این عملیات جراحتی به بنده وارد شد.
وی جبهه دفاع مقدس را همانند یک دانشگاه دانست و تصریح کرد: امروز هر اعتباری که نظام جمهوری اسلامی دارد به برکت جبهه و دفاع مقدس است،جبهه نه تنها درس آزادگی را می آموزد بلکه یک بنگاه معنوی و دینی بزرگ بود.
عالی گفت: شهدای بزرگی که امروز نام آنها در استان سیستان و بلوچستان می درخشد در جبهه به عنوان دوست یاد نمی شدند بلکه همه ی رمندگان اسلام با هم برابر و برادر بودند.
جانباز دفاع مقدس با بیان اینکه در دفاع مقدس به 40 درصد جانبازی نائل آمده است ابراز داشت: در سال 1362 برای اولین بار از شهر کرمان به جبهه اعزام شدم و در دفعات بعدی از شهرستان زابل به همراه دیگر رزمندگان به مناطق جنگی وارد می شدیم.
 
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۳۲۵


ارسال