پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۲
روایتی از فقر در نوار مرز؛
دیدن تلویزیون تنها آرزوی کودک 8 ساله سیستانی
 
امید هشت ساله در یکی از روستاهای شهرستان هیرمند زندگی می کند، که به دلیل کم توجهی پدر و مادر فاقد هویت ایرانی است.

به گزارش عصر هامون به نقل از  ندای هیرمند؛ شمال استان سیستان و بلوچستان به دلیل قرار گرفتن در نوار مرز و خشکسالی شدید تنها منبع ذخیره آب در این منطقه، بسیاری از خانواده ها دچار فقر شدید مالی گردیده اند.

شهرستان مرزی یکی از پنج شهر منطقه سیستان است که پس از انسداد مرز ایران و افغانستان توسط دیوار بتنی، معیشت خانواده ها نیز مسدود شد اکثر خانواده ها مهاجرت کردند و آمار اندکی از آنها در فقر شدید به سر می برند.

امید هشت ساله در یکی از روستاهای شهرستان هیرمند زندگی می کند، که به دلیل کم توجهی پدر و مادر فاقد هویت ایرانی است.پ

 

 

 

وی به خبرنگار ندای هیرمند گفت: تنها آرزویم دیدن یک برنامه تلویزیونی است، در خانه تلویزیون وجود ندارد و برخی اوقات در خانه همسایه برنامه های تلویزیونی را می بینم.

امید همچنین از نداشته های زندگی اش می گوید ، میوه هایی همچون موز و پرتغال یکی از آرزوهایش بود که به همت گروه خیریه کودکان رنج محقق شد.

حمیدرضا گرگ مسئول گروه خیریه کودکان رنج در گفت و گو با پایگاه خبری ندای هیرمند گفت: تنها سرپرست امید پدربزرگش است که از طریق چوپانی امرار معاش می کند.

 

 

وی افزود: با همکاری خیرین نیک اندیش و گروه خیریه کودکان رنج ، قبض برق این خانواده نیز پرداخت و مقداری سبد غذایی به آنها تحویل داده شده است.

گرگ در ادامه از برآورده شدن آزروی این کودک خبر داد و افزود: امید سالهاست در آرزوی خوردن موز ایت که پس از جویا شدن این آرزو ، گروه کودکان رنج این آرزو وی را محقق کردند.

 

 

 

 

انتهای پیام

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۳۳۹


ارسال