پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۵
ندای هیرمند گزارش می دهد؛
شیوه های عجیب سرقت برق در شهرستان هیرمند+عکس
 
در نوار مرز ایران و افغانستان خانواده های بسیاری وجود دارند که هزینه های سرسام آور برق، آنها را به سرقت برق وا داشته است.

به گزارش عصر هامون به نقل از  ندای هیرمند؛  برق مهمترین دغدغه بشر امروز است، انرژی که به طور کل تمامی وسایل رفاهی اعم از نگهدارنده های غذایی و سرگرمی ها به وسیله آن فعالیت دارند.

یقیناً می توان گفت که این انرژی مهم تنها یک ساعت در یک کشور قطع شود، اقتصاد و ضرر مالی بسیاری را به آن کشور وارد خواهد کرد، بدین ترتیب اهمیت برق را در دنیای امروزی نمی توان نادیده گرفت

از این در برخی از از مناطق فقر زده، قیمت بالای برق دردسرساز شده است، برخی از خانواده ها که توان پرداخت قبوض برق را ندارند یا در تاریکی به سر می برند و یا روش های عجیبی را برای به دست آوردن برق در مدار انجام می دهند.

در نوار مرز ایران و افغانستان خانواده های بسیاری وجود دارند که هزینه های سرسام آور برق، آنها را به سرقت برق وا داشته است، اتصال های خطرناک سیم های غیر استاندارد به کابل های فشار قوی تیربرق ها، توسط افراد عادی یکی از راه های سرقت برق در هیرمند است.

 

 

 

 

یکی از شهروندان شهرستان هیرمند در این خصوص گفت: سیم از قبل تهیه شده ای را به سیم های فشار قوی تیر برق ها اتصال داده و یک سر آن را به منزل مسکونی وصل می کنند تا بدین وسیله برق در مدار جریان پیدا کند.

وی افزود: این روش به طور کل یک نوع دور زدن دولت است، کمتر از کنترل برق استفاده شود و به طور مستقیم، برق از مدار گرفته می شود و هزینه های کمتری پرداخت خواهند کرد.

 

سوء استفاده سوداگران مرگ از کابل های برق

 

همچنین برخی از قاچاقچیان مواد مخدر نیز به این سیم های برق رحم نمی کنند، آنها با استفاده از ابزار های مختلف سعی در قطع برق برخی از مناطق را دارند.

مهدی مرعشی رئیس اداره برق شهرستان هیرمند در گفتگو با ندای هیرمند بیان داشت: برخی از قاچاقچیان با پرتاب زنجیر هایی بر روی کابل های برق سعی در قطع کردن برق پاسگاه های مرزی را دارند که در این بین با توجه به قرار گرفتن روستاها در حاشیه مرز این روستاها نیز با قطعی برق مواجه می شوند.

وی افزود: قاچاقچیان از هر وسیله ای برای قطع کردن برق استفاده می کنند ، مثلا آنها تنه درخت خیس شده ای را بر روی کابل های برق رها کردند که باعث اتصال سیم های برق شده بود, تعمیر آن ساعتها توسط مامورین اداره برق طول کشید.

رئیس اداره برق شهرستان هیرمند همچنین افزود: طوفان، و سرمای هوا دلیلی برای قطعی مکرر برق نیست این افراد سودجو هستند که با شیطنت سعی در قطع کردن برق پاسگاه های مرزی را دارند.

مرعشی خاطرنشان کرد: معمولا از وسایل فلزی برای اتصال کابلها استفاده می کنند، این وسایل اکثراً زنجیر،آچار چرخ اتومبیل،میلگرد و ... می باشد.

 

 

انتهای پیام

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۳۴۱


ارسال