پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ,22 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۴
بخشدار بخش مرکزی سراوان مطرح کرد:
محرومیت زدایی هدف ایجاد بیمارستان های صحرایی/ محدودیتی برای ویزیت و درمان مراجعه کنندگان وجود ندارد
 
بخشدار بخش مرکزی سراوان گفت: از امروز به مدت سه روز، چهل و هفتمین بیمارستان صحرایی در شهرگُشت این شهرستان به ارائه خدمات رایگان پزشکی به مردم می پردازد.
نوید ملازهی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: این بیمارستان صحرایی با حضور فرمانده سپاه سلمان افتتاح شده و در حوزه های زنان و زایمان، پزشک عمومی، جراحی های سرپایی و دندانپزشکی، داروخانه، آزمایشگاه و غیره به ارائه خدمات به مردم محروم شهرگشت و مناطق اطراف می پردازد.
وی ادامه داد: در این بیمارستان دو اتوبوس اتاق عمل و متخصصینی از خارج از استان، شبکه بهداشت و درمان سراوان و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان حضور دارند که مشارکت دولت و سپاه برای محرومیت زدایی را نشان می دهد.
این مسئول تاکید کرد: محدودیتی برای ویزیت و درمان افراد مراجعه کننده وجود ندارد به گونه ای که در طی فعالیت این بیمارستان صحرایی هرچه مراجعه وجود داشته باشد، از خدمات رایگان این بیمارستان بهره مند خواهند شد.
ملازهی گفت: کسانی که در این بیمارستان نیازمند جراحی های سنگین و بزرگ هستند، به سه شهرستان سراوان، زاهدان و چابهار برای درمان اعزام خواهند شد.
وی افزود: همزمان با برپایی این بیمارستان بین 700تا800نفر مراجعه کننده در نوبت ویزیت و دریافت خدمات پزشکی قرار داشتند که این موضوع نشان دهنده کمبود امکانات و خدمات در جای جای استان بوده و نیاز است این حرکت بسیار خوب در تمامی نقاط استان انجام شود تا افراد محروم به خصوص عشایر و روستائیانی که راه و امکان دسترسی و رفت و آمد به مرکز شهرستانها را ندارند بتوانند از این خدمات بهره مند شوند.

انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۳۴۶


ارسال